Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Lustracja dróg

Środa, 30 sierpnia 2023, 9:57
Aktualizacja: 9:58
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Lustracja dróg
Fot. KPP Świdnica
Wakacje już niestety się kończą i czas powrócić do szkoły. Aby te powroty były bezpieczne i bezpieczna była droga do szkoły funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy już od kilku dni przeprowadzają lustrację oznakowania w rejonie szkół i placówek oświatowych.

Zbliżające się nieuchronnie zakończenie wakacji i początek nowego roku szkolnego wiążą się ze wzrostem natężenia ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół i placówek oświatowych.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają kontrole w tych rejonach. Celem lustracji dróg jest sprawdzenie zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu i geometrii drogi, właśnie przed „rozpoczęciem roku szkolnego”.

Uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, są szczegółowo opisywane w protokole pokontrolnym. Wnioski z przeprowadzonej lustracji przekazywane są właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień. Każdy ma prawo w ramach tych działań zgłaszać swoje uwagi co do stanu dróg w rejonach szkół, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię zgłoszenia-niewłaściwa infrastruktura drogowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group