Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Lutomia zorganizuje dożynki

Czwartek, 11 lipca 2024, 9:01
Aktualizacja: 10:02
Autor: red
Gmina Świdnica: Lutomia zorganizuje dożynki
Fot. Gmina Świdnica
Dożynki, tradycyjne Święto Plonów to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez gminę Świdnica. W tym roku jego współorganizacji podjęły się dwa sołectwa Lutomia Dolna i Lutomia Górna. Uroczyste dziękczynienie za zebrane plony odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 13:00 na boisku sportowym w Lutomi Górnej.

Organizacja tego typu wydarzenia wymaga zaangażowania wielu osób i instytucji lokalnych. Stąd też od kilku tygodni w sołectwach działają już zespoły związane m.in. z logistyką, sprawami technicznymi, kulinarnymi i organizacyjnymi.

- To jedna z najważniejszych imprez w gminie. Cieszymy się, że zaszczyt jej organizacji w tym roku przypadł właśnie nam. Doceniono nasze zaangażowanie, a my postaramy odwdzięczyć się świetną atmosferą, by te dożynki były niezapomniane – podkreślają zgodnie sołtysi z Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej.

Jak co roku podczas dożynek będzie można podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe. W naszych sołectwach ruszyły już przygotowania do ich wykonania. Na odwiedzających czekać będą liczne stragany i stoiska kulinarne, z pysznymi wyrobami przygotowanymi przez gminne gospodynie i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Szczegółowy program zaprezentujemy już niebawem, ale już teraz możemy zdradzić, że gwiazdą wydarzenia będzie zespół Future Folk, prezentujący nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group