Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lux Med w Wałbrzychu

Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 8:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Lux Med w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
W minionym tygodniu nastąpiło oficjalne otwarcie nowej placówki ambulatoryjnej Centrum Medycznego Grupy Lux Med w Wałbrzychu. Placówka znajduje się w budynku WSSE przy ulicy Uczniowskiej 16. Lux Med świadczy usługi zarówno dla osób indywidualnych jak i dla firm.

- Placówka ważna, bo zlokalizowana w Strefie Ekonomicznej, gdzie pracuje wiele tysięcy Wałbrzyszan. Pracownicy oczekiwali właśnie takiej placówki blisko zakładów pracy, z dobrą ofertą w zakresie medycyny pracy. Temu oczekiwaniu ta placówka idzie naprzeciw. W Strefie Ekonomicznej pojawią się mam nadzieję nowi inwestorzy. Pracujemy nad tym, bo to są przecież miejsca pracy. Ci nowi inwestorzy bardzo często obserwują czy jest gdzieś niedaleko szpital i na szczęście jest - duży i dobrze funkcjonujący, ale oczekują również blisko miejsca potencjalnego inwestowania placówki takiej jak ta. Stąd też dla rozwoju Strefy Ekonomicznej, dla rozwoju gospodarczego Wałbrzycha stworzenie tutaj tej placówki jest bardzo potrzebne i korzystne. Wielokrotnie zwracałem uwagę, że niezwykle trudny jest rynek usług medycznych przy coraz bardziej wyraźnym niedoborze kadry medycznej, zarówno pielęgniarskiej, średniego personelu, jak i lekarskiej. To jest zjawisko ogólnopolskie, z którym musimy jakoś próbować sobie w Polsce poradzić. Są coraz większe niedobory lekarzy. Jest to duże wyzwanie, niełatwe do rozwiązania- powiedział Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha.

Działająca od ponad 20 lat na terenie całej Polski Grupa Lux Med to lider prywatnych usług medycznych. Grupa posiada prawie 1 800 nowoczesnych placówek - 186 własnych i 1 600 współpracujących. W placówkach Grupy Lux Med pracuje blisko 5 000 lekarzy z kilkudziesięciu specjalności. Lux Med oferuje szeroki zakres usług medycznych - od diagnostyki, poprzez podstawową i specjalistyczną opiekę medyczną, po kompleksowe leczenie, w tym również szpitalne, rehabilitację i opiekę dla osób starszych. Firma przykłada też dużą wagę do profilaktyki i edukacji w zakresie zdrowego stylu życia.

- Mieliśmy tu grupę klientów obsługiwanych przez naszych podwykonawców. Teraz nastał czas na to, żeby mogli korzystać z naszej placówki. Będą to przede wszystkim wszelkiego rodzaju konsultacje lekarskie. Drobne zabiegi chirurgiczne też będą wykonywane a oprócz tego diagnostyka. Będzie też rehabilitacja. Personel jest gotowy do przyjmowania pacjentów - powiedziała Krystyna Wachulec - Dyrektor CM Lux Med w Wałbrzychu.

W wałbrzyskim Centrum Medycznym Lux Med przeprowadzane są badania diagnostyczne USG, audiometria, spirometria, EKG i badania laboratoryjne. Konsultacje lekarskie przeprowadzają następujący specjaliści: internista, chirurg ogólny, kardiolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, okulista, ortopeda, neurolog, lekarz medycyny pracy i lekarz medycyny rodzinnej. Wałbrzyskie CM Lux Med prowadzi też rehabilitację. Możliwa jest fizykoterapia - laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, krioterapia miejscowa i ultradźwięki, oraz kinezyterapia - ćwiczenia usprawniające, instruktażowe i indywidualne. Pacjenci przyjmowani będą od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 19.00.

- To długo oczekiwany najemca. Nasze rozmowy trwały około dwóch lat, zanim udało się to zrealizować. Jest oczekiwany przez przedsiębiorców strefowych. Wiele zakładów strefowych ma porozumienie na obsługę medyczną. Do tej pory pracownicy musieli jeździć do Wrocławia, teraz będą mieli tę obsługę tutaj na miejscu, w Wałbrzychu. To bardzo cieszy - powiedziała Barbara Kaśnikowska - Prezes WSSE.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group