Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: LZS na szkoleniu w Bolonii

Środa, 8 czerwca 2016, 9:32
Aktualizacja: 15:33
Autor: red
powiat świdnicki: LZS na szkoleniu w Bolonii
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Zuzanna Panek, reprezentująca Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy oraz Aleksandra Warchała – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy wraz z Fundacją V4Sport wzięły udział w europejskim projekcie sportowym Come Together.

Przez 4 dni we włoskiej Bolonii trwało szkolenie organizowane przez UISP (Włoski Związek Sportu dla Wszystkich) w którym udział wzięli przedstawiciele Dani, Francji, Hiszpanii, Włoch, Słowenii i Polski.
Come Together to projekt mający na celu podniesie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 – 18 lat.

Projekt jest innowacyjny poprzez metodologię opartą na koncepcji powolnych ćwiczeń (szybki chód – powolny bieg) oraz poprzez stworzenie konkretnego testu pozwalającego określić prędkość oraz prawidłowy sposób ćwiczeń mających wpływ na zdrowie młodych ludzi. Świdnica będzie jedynym miastem w Polsce i jednym z 6 w Europie, w którym będzie realizowany projekt, którego realizacja nastąpi we wrześniu podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group