Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Made in Deutschland, czyli co młodzi świdniczanie wiedzą o zachodnich sąsiadach

Środa, 25 maja 2011, 16:28
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2011, 6:48
Autor: GrA
Świdnica: Made in Deutschland, czyli co młodzi świdniczanie wiedzą o zachodnich sąsiadach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sześć zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu Świdnicy zmierzyło się w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Konkurs odbył się wczoraj w świdnickim Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych i został rozegrany w dwóch etapach. Pierwszy z nich to test pisemny, zawierający zagadnienia z trzech działów: wiedzy ogólnej o państwach niemieckojęzycznych, szczegółowej znajomości zagadnień na temat Berlina, zagadnień leksykalnych. Druga część to finał konkursu, w którym dziesięcioro laureatów miało niebywałą okazję rozmowy z gośćmi z Berlina. W ramach polsko- niemieckiej wymiany młodzieży ZSH-T gości akurat grupę uczniów wraz z nauczycielami ze szkoły partnerskiej - OSZ Gastgewerbe z Berlina. Młodzież rozmawiała m.in. na temat studiowania oraz pracy w Niemczech, podobieństw i różnic między młodzieżą polską a niemiecką.
W związku z jubileuszową edycją konkursu organizatorzy zaproponowali dodatkową konkurencję dla chętnych uczniów. Zadanie polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu prezentacji „Made in Deutschland” reklamującej produkt niemiecki lub postać z Niemiec. - Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych, chociaż zgodnie stwierdzili, iż test był bardzo trudny. Przyznali, że udział w konkursie to duże wyzwanie wymagające wielu przygotowań – wyjaśnia Beata Krzysztofik, organizatorka konkursu.

Spotkanie uświetniła obecność grupy niemieckiej z Berlina. Uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w imprezie, wyrażając duże uznanie dla uczestników i organizatorów konkursu.
Niekwestionowaną zwyciężczynią tegorocznej olimpiady została Małgorzata Kownacka, uczennica I LO w Świdnicy, II miejsce zajęła Joanna Jęczmień, również z I LO w Świdnicy, III natomiast Kacper Kalbara z ZSH-T w Świdnicy. IV miejsce przypadło w udziale Angelice Bażan z ZSH-T w Świdnicy, V miejsce –Mateusz Jastrzębski z ZSE w Świdnicy, VI miejsce -Małgorzata Maniecka z ZSH-T w Świdnicy, VII miejsce - Mateusz Konicki z I LO w Świdnicy, VIII miejsce - Aleksander Szkurłat z ZSE w Świdnicy, IX miejsce - Paweł Tarczyński z ZSE w Świdnicy, X miejsce –Krzysztof Gostkowski z ZSB-E wŚwidnicy.

Wśród uczestników konkursu przyznano także nagrody za prezentacje. Te przypadły w udziale Krzysztofowi Bartnickiemu, Angelice Bażan, Małgorzacie Manieckiej, Pawłowi Tarczyńskiemu, Mateuszowi Konickiemu oraz wyróżnienie dla Małgorzaty Kownackiej. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group