Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 535
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica/Drezno: Magia świat w Dreźnie

Wtorek, 15 grudnia 2015, 10:54
Aktualizacja: Środa, 16 grudnia 2015, 8:35
Autor: opr.red.
Gmina Świdnica/Drezno: Magia świat w Dreźnie
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Seniorzy z Grodziszcza, wspólnie z mieszkańcami kilku sołectw z gminy Świdnica postanowili w minioną sobotę udać się do Drezna, na najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych.

- Przez cały rok skrzętnie gromadziliśmy środki finansowe, aby wyjechać do Drezna i poczuć niepowtarzalny klimat, który każdego pozytywnie nastroi przed zbliżającymi się świętami. Na początku tegorocznego adwentu wspólnie wiliśmy wieńce adwentowe, a kilka dni później piekliśmy smaczne pierniki. Wyjazd na jarmark dla naszej organizacji był czasem wytchnienia przed przygotowaniami do świąt Narodzenia Pańskiego i Nowym Rokiem, a także czerpaniem nowych inspiracji do działania – mówi Justyna Sara-Hryncyszyn.

Uczestnicy wyjazdu mieli niesamowite szczęście. Tylko w pierwszą sobotę drezdeńskiego jarmarku odbywa się przemarsz ulicami miasta rzemieślników, piekarzy i cukierników. To właśnie ci ostatni przygotowali dużych rozmiarów słynną na cały świat drezdeńską struclę, którą częstowali gości i przybyłych na jarmark turystów.

W trakcie wyjazdu 53 osobowa grupa mieszkańców gminy odbyła spacer po zabytkowej starówce w trakcie którego zwiedzili m.in Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego. W dalszej części programu Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca. Czas wolny upłynął na zwiedzaniu Striezelmarkt, prawdziwego raju dla smakoszy. W powietrzu unosił się zapach słodkich ciast, prażonych migdałów i innych regionalnych specjałów, które dostępne były u ponad 200 wystawców, oferujących także ręcznie rzeźbione lampki na okno, ozdoby choinkowe, tradycyjne drewniane zabawki, świece, wyroby z koronki, pierniki i wiele, wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group