Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Magiczna studniówka

Wtorek, 11 lutego 2020, 11:58
Aktualizacja: 13:59
Autor: red
Strzegom: Magiczna studniówka
Fot. UM Strzegom
To był bal! Niesamowity układ poloneza, piękne suknie, gustowne muszki, żartobliwa część artystyczna i zabawa do białego rana – tak bawiło się ponad 200 osób na studniówce Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu w sali balowej "Restauracji Maria".

Na balu maturalnym świętowały trzy klasy: III a (wychowawca - Przemysław Knap), III b (wychowawca Przemysław Stempniewicz) i III c (wychowawca: Piotr Bułakowski). Studniówka rozpoczęła się od podziękowań skierowanych do dyrekcji i pedagogów za trud włożony w edukację i wychowanie. W części artystycznej licealiści przywołali humorystyczne scenki z relacji damsko - męskich i współczesne style taneczne. Życzenia maturzystom złożyli: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz dyr. Tomasz Marczak. Piękne słowa podziękowania, za trzy lata edukacji młodzieży, wypowiedziała reprezentantka Rady Rodziców.

Częścią kulminacyjną balu studniówkowego był polonez, który poprowadził dyr. Tomasz Marczak. Licealiści i nauczyciele zatańczyli wspaniale. Tunele, podwójne pary, korowody równoległe i indywidualne zrobiły, na licznie zgromadzonych rodzicach, olbrzymie wrażenie.

Chorografię opracowali nauczyciele: Przemysław Stempniewicz i Edyta Wilk. Po części oficjalnej maturzyści oddali się szaleństwu studniówkowej nocy przy świetnej muzyce. Zabawa trwała do bladego świtu, zgodnie z pięknymi słowami Leopolda Staffa: "Bo coś w szaleństwach jest młodości,/Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,/ Co jest mądrzejsze od mądrości, /I rozumniejsze od rozumu ... ".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group