Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Magiczny, alchemiczny, świat teatru na DVD

Czwartek, 9 grudnia 2010, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: KO
Świdnica: Magiczny, alchemiczny, świat teatru na DVD
Okładka książeczki dołączonej do płyty.
Fot. ŚOK
Świdnicki Ośrodek Kultury dokładnie w mikołajki zakończył realizację projektu teatralnego Alchemia Teatralna, który był dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Z wielką przyjemnością oddajemy płytę DVD z nagraniami wydarzeń artystycznych (warsztaty, wykłady, spektakle, spotkania z aktorami) zrealizowanych w ramach naszego projektu – mówi Halina Szymańska z ŚOK, koordynator projektu.

Alchemia to zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dla dorosłych (z aktorstwa - poprowadzone przez Juliusza Chrząstowskiego, z ruchu scenicznego - poprowadzone przez Tomasza Dajewskiego, z pracy z głosem - poprowadzone przez Dominika Strycharskiego), a także kilka akcji, spektakli, happeningów, konkurs na dramat teatralny, wykłady o tematyce teatralnej oraz spotkania z aktorami znanymi w całym kraju.

Uwieńczeniem projektu jest materiał wydany na DVD.

- Dodatkiem do płyty jest publikacja, w której przeczytacie państwo pełen opis „działań alchemicznych” - mówi Halina Szymańska. - Ta płyta, to dla nas organizatorów i uczestników: magiczny świat teatru. Jeśli pragną państwo choć na chwilę znaleźć się w magicznym świecie sztuki i w sposób metafizyczny obcować z tym, co ulotne, piękne i niepowtarzalne, wystarczy wypowiedzieć jedno zaklęcie. Jakie? Alchemia teatralna!

Bezpłatną płytę edukacyjną „Alchemia teatralna” można otrzymać w Świdnickim Ośrodku Kultury (Rynek 43, tel. 74 851 56 53, 74 852 13 37).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group