Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mają kolejne 3,7 mln dofinansowania

Poniedziałek, 16 lipca 2018, 15:12
Autor: red
Świebodzice: Mają kolejne 3,7 mln dofinansowania
Fot. UM Świebodzice
W poniedziałek, 16 lipca, burmistrz Bogdan Kożuchowicz podpisał umowę na kolejne, duże dofinansowanie dla Świebodzic ze środków unijnych. Świebodzice otrzymały ponad 3,7 mln zł na rewitalizację obszaru ulic: Krasickiego, Słowackiego i Piaskowej. Łączna wartość projektu to ponad 5,7 mln zł.

Rewitalizacja ulicy Krasickiego trwa od kilku miesięcy, zadanie dotyczy uporządkowania zarówno terenu podwórek i sąsiedztwa zabytkowych murów miejskich, jak i modernizacji nawierzchni ulic, chodników, budowę placu zabaw i skweru rekreacyjnego.
- Po termomodernizacji, niskiej emisji i budowie terenów rekreacyjnych to kolejne, duże dofinansowanie dla Świebodzic. Wszystkie złożone przez gminę projekty zyskały pozytywną opinię i wsparcie finansowe, co świadczy, że zostały przygotowane właściwie i spełniają oczekiwania społeczne – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Całkowita wartość projektów z udziałem środków unijnych w latach 2014-2018 to blisko 20 mln zł, dofinansowanie wyniosło 15,1 mln zł. Do tego trzeba jeszcze dodać środki krajowe, które gmina pozyskała m. in. na remonty i modernizacje dróg i chodników z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, Ministerstwa Edukacji Narodowej (wysoka dotacja na modernizację kręgielni) czy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na m. in. budowę kanalizacji i usuwanie azbestu.

Łącznie wartość pozyskanego dofinansowania w ostatnich czterech latach to 17,5 mln zł przy całkowitej wartości inwestycji z udziałem środków UE i krajowych na poziomie 24 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group