Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Mają nowe szafki na mundury bojowe

Czwartek, 21 listopada 2013, 7:23
Autor: red.
Wierzbna: Mają nowe szafki na mundury bojowe
Fot. UM Żarów
Do tej pory strażackie mundury wisiały na starych i małych wieszakach. Teraz w remizie zamontowano nowe szafki, które zakupione zostały ze środków jednostki strażackiej oraz dotacji pozyskanej od firmy Toyota Motor Manufacturing Poland. Znajdzie się tam miejsce dla kompletnego umundurowania bojowego.

Każda z nich będzie również podpisana i przyporządkowana każdemu strażakowi, co usprawni wyjazdy na akcje. - Teraz nasze mundury po akcjach będą szybciej schnąć. Ma to niebagatelne znaczenie, zwłaszcza przy częstotliwości wyjazdów - cieszy się Stanisław Pilarczyk, prezes zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Wierzbnej.

Na zakup szafek udało się wygospodarować środki finansowe w wysokości 500 złotych. Wałbrzyska firma Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. dorzuciła jeszcze 1500 złotych. Montażu zaś dokonali w czynie społecznym strażacy wspólnie z trzema pracownikami Toyoty. - Składamy podziękowania wałbrzyskiej spółce Toyota, a w szczególności jej pracownikowi Michałowi Cieślikowi, bez pomocy którego nie udałoby się pozyskać tych dodatkowych funduszy - dopowiada Stanisław Pilarczyk z Wierzbnej.

To już druga w tym roku dotacja dla druhów z Wierzbnej. Wcześniej, jednostka otrzymała ponad 10 tysięcy złotych na zakup strażackich zestawów bojowych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group