Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mają nowy wóz

Niedziela, 6 listopada 2022, 13:12
Autor: red
Świebodzice: Mają nowy wóz
Fot. UM Świebodzice
2 listopada Straż Miejska otrzymała w ramach rządowego funduszu Polski Ład, zadania – „Zakup taboru zeroemisyjnego na potrzeby Gminy Świebodzice wraz z budową stacji ładowania” nowy pojazd marki Mercedes Vito, który już od przyszłego tygodnia będzie służył przy wykonywaniu obowiązków służbowych Strażnikom Miejskim.

Kosztował on Gminę Świebodzice i tu należy mocno podkreślić, jedyne 45 000 złotych, czyli 10% wkładu własnego. Wartość pojazdu wynosi 450 000 złotych. Zatem zakup pojazdu zarówno ze strony finansowej jak i ekologii był bardzo korzystny. Jest on w pełni przystosowany do potrzeb Straży Miejskiej tj.

1. posiada przedział dla zatrzymanych (zachowanie zatrzymanego rejestrowane jest przez kamerę)

2. dodatkowe oświetlenie pojazdu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz,

3. światła uprzywilejowania wraz z generatorem dźwięków,

4. obowiązkowe oznaczenie pojazdu określone w przepisach prawa. Pojazd posiada zasięg 350 km na jednym ładowaniu. (dziennie Straż Miejska pokonuje dystans około 100 km, dwie zmiany 16 godzin.).

To bardzo ważne z punktu widzenia nie tylko atrakcyjności finansowej, ale również tego, iż Straż Miejska dysponowała wysłużonym, kilkunastoletnim pojazdem Fiatem Doblo zakupionym przed trzynastoma laty za kwotę 74 420 zł, środki pochodziły w stu procentach z Gminy Świebodzice. Pojazd ten wyposażony jest w silnik diesla co negatywnie wpływa na środowisko poprzez emisję spalin i CO 2. W ostatnich latach pojazd ulegał częstym awariom technicznym polegającym głównie na usterkach układu napędowego oraz zawieszenia pojazdu co generowało duże koszty utrzymania pojazdu. Pojazd ten posiada już wysoki przebieg, co wiązałoby się z kolejnymi kosztownymi naprawami. Zatem posiadanie nowego pojazdu przez Gminę Świebodzice jest niezbędne, a dodatkowo jeszcze pojazd elektryczny to spojrzenie w przyszłość.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group