Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: Mają nowy wóz

Czwartek, 8 lutego 2024, 9:07
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: Mają nowy wóz
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Prawie 600 tys. złotych kosztował nowy lekki wóz bojowy, jaki zakupiono do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach Świdnickich. Uroczyste powitanie pojazdu, z szampanem i racami, odbyło się w poniedziałek, 5 lutego.

W uroczystym powitaniu pojazdu udział wzięły jednostki OSP z naszej gminy, burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz oraz przedstawiciele sołectwa – radna Barbara Chromy i sołtys Krzysztof Pawłowski.

Zakup nowego samochodu marki IVECO Daily był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości prawie 300 tys. złotych. Wartość pojazdu wyniosła 593 tys. złotych.

Oprócz standardowego wyposażenia pojazd posiada motopompę, wciągarkę, radiotelefony, maszt oświetleniowy.

– Nie ma ważniejszych inwestycji niż te w bezpieczeństwo i poprawę jakości życia mieszkańców. Sukcesywnie staramy się wyposażać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w nowoczesny sprzęt. Corocznie kupujemy wyposażenie dla wszystkich jednostek, w 2019 r. kupiliśmy auto dla Nowic. Dziś cieszymy się z pojazdu dla Piotrowic Świdnickich. Jestem przekonany, że będzie on służył wszystkim mieszkańcom naszej gminy – mówił burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group