Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mają plan

Poniedziałek, 26 lipca 2021, 11:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: red
Świebodzice: Mają plan
Fot. UM Świebodzice
W niedzielę, 25 lipca, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Prezes TLS Dariusz Błaszczyk i Pełnomocnik ds. budowy lotniska Grzegorz Glegoła uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami mediów regionalnych: dziennikarzami Maciejem Maciejewskim i Barbarą Szeligowską.

Tematem rozmów była planowana budowa lotniska sportowo-dyspozycyjnego w miejscu obecnego lądowiska. Gmina Świebodzice złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych w ramach Programu Polski Ład.

Jak podkreślał Burmistrz Miasta Paweł Ozga:

- Liczymy na pozytywne rozpatrzenie wniosku i otrzymanie dofinansowania na realizację budowy, gdyż inwestycja ta ma znaczenie ponadregionalne.

Obecnie lądowisko gminne obsługuje głównie działania sportowo-szkoleniowe szybowników i spadochroniarzy oraz ruch małych statków powietrznych. Dysponuje pasem startowym trawiastym o długości 750 m, 3 hangarami, małą gastronomią i parkingiem. Docelowo lotnisko ma spełniać funkcje sportowe i szkoleniowe oraz obsługiwać ruch turystyczny. Dogodne położenie i rozbudowana infrastruktura obejmująca drogi, parkingi, oświetlenie, pas startowy i płytę postojową będzie czynić je atrakcyjnym zarówno dla przedsiębiorców i inwestorów z czterech pobliskich stref przemysłowych, jak i turystów odwiedzających nasz region. Planowane jest również utworzenie klasy o profilu mechanik lotniczy w Zespole Szkół w Świebodzicach, której uczniowie mogliby w przyszłości odbywać praktyki zawodowe na świebodzickim lotnisku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group