Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mają serca

Czwartek, 19 października 2023, 17:23
Autor: red
Żarów: Mają serca
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy gminy Żarów po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas pikniku charytatywnego dla Marcelinki Andreasik ze Strzegomia, który odbył się w minioną sobotę, 14 października na stadionie sportowym w Żarowie, wspólnymi siłami udało się uzbierać ponad 22 tysiące złotych.

Datki zostaną przekazane na leczenie Marcelinki ze Strzegomia, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu.

- Dzięki zaangażowaniu wielu osób w to wydarzenie, udało się zebrać 22 047,36 złotych. Dziś doświadczyliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom prywatnym, instytucjom, jak również firmom za wsparcie tego wydarzenia. Dziękujemy wolontariuszom, którzy brali udział w organizacji imprezy. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przekazali fanty na kiermasz i licytację oraz wsparli finansowo to wydarzenie. Przedmioty, które nie zostały wylicytowane na pikniku, zostaną wystawione na aukcjach internetowych na rzecz Marcelinki – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie Barbara Nowak.

Piknik otworzyli burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, dyrektorzy SP Żarów Barbara Nowak oraz wicedyrektor SP Żarów Sebastian Grajaszek i SP Imbramowice Mariola Czarnecka, życząc wspaniałej zabawy.

Podczas pikniku odbył się turniej piłkarski najmłodszych piłkarzy, których dopingowali trenerzy oraz dumni rodzice i dziadkowie. Nie zabrakło również atrakcji dla całych rodzin. Organizatorzy wydarzenia przygotowali stoiska z loterią fantową, malowanie twarzy, odbyły się pokazy taneczne i przejażdżki motocyklem. Podczas imprezy można było również zakupić ciasta, wypieki, frytki, watę cukrową, popcorn i wiele innych pyszności. Organizatorami pikniku byli Klub sportowy „Silesia”, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach, Bajkowe Przedszkole w Żarowie, Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group