Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Majówka pod znakiem czekolady

Poniedziałek, 4 maja 2015, 14:57
Aktualizacja: 14:57
Autor: red.
Świebodzice: Majówka pod znakiem czekolady
Fot. UM Świebodzice
W płynie, w postaci cukierków, jako wata cukrowa i na wiele innych sposobów – jednym słowem słodkości królowały podczas drugiego Święta Czekolady w naszym mieście. Najważniejsza była rzecz jasna czekolada, która wspaniale poprawiała wszystkim nastrój i sprzyjała festynowej zabawie.

Druga edycja Święta Czekolady odbyła się w sobotę, 2 maja, w Parku Miejskim. Organizatorem festynu dla mieszkańców był Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Śnieżka-Invest, nasz najsłynniejszy producent czekoladowych wyrobów, który w przyszłym roku będzie świętował 70. rocznicę powstania.

Burmistrz Kożuchowicz oraz prezes Śnieżki Urszula Drabik przywitali serdecznie mieszkańców, życząc nie tylko dobrej zabawy, ale i nie liczenia się z kaloriami tego dnia.

Ale do tego nie trzeba było specjalnie zachęcać, o czym oświadczyły kolejki do czterech stoisk Śnieżki. Na jednym można było degustować płynną czekoladę, na kolejnym firma sprzedawała po preferencyjnych cenach swoje wyroby. Najmłodsi mogli się wyszaleć w super strefie zabaw, było tu mnóstwo atrakcji, zabawy z angry birds, dmuchańce, fotobudki, w których można było sobie wykonać zabawne, "słodkie" zdjęcie, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

W trakcie imprezy mogliśmy na scenie parkowego amfiteatr podziwiać występy gwiazd. Na początku zobaczyliśmy pokaz tańców indiańskich w wykonaniu zespołu Catawba, a w dalszej części festynu zaprezentowali się nasi świebodziccy artyści: wystąpiła Asia Siwarska, podopieczna Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, a także Adam Mladenis, wychowanek świetlicy środowiskowej "Tęczowa Gromada", uzdolniony chłopak, który próbuje swoich sił w programach dla młodych talentów - m.in. Must be the music i Mam talent. Fantastyczne, taneczne show dał Max Mazurek, świebodzicki tancerz znany z programu You can dance.

Do pełnej energii zabawy i tańca porwała z kolei Marta Jasińska, instruktorka zumby.

- Ogromnie się cieszę, że tak wiele osób odwiedziło festyn, patrząc na uśmiechnięte buzie dzieci i ich rodziców jestem przekonany, że Święto Czekolady to naprawdę udana, rodzinna impreza, która z roku na rok będzie jeszcze ciekawsza - podsumowuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W trakcie całej zabawy rozdawane były flagi narodowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta, jako że 2 maja obchodziliśmy Święto Flagi. Z kolei hostessy częstowały mieszkańców słodyczami ze Śnieżki. Słoneczna i doś
ciepła - mimo nieciekawych prognoz - pogoda sprawiła, że na festynie bawiło się naprawdę mnóstwo mieszkańców, a wśród gości można było zauważyć m. in. posłankę na Sejm RP Annę Zalewską, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Świebodzicach Jana Klepca, a także radnych miejskich: m. in. Teresę Małecką, Zbigniewa Opalińskiego, Piotra Krzyśpiaka i innych.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group