Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Majówka w Muzeum

Czwartek, 29 kwietnia 2021, 15:06
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Majówka w Muzeum
Fot. organizatorzy
Mimo pandemii chcecie ciekawie spędzić Majówkę?

Na nas zawsze możecie liczyć! Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić każdemu bezpieczeństwo, a jednocześnie aby pobyt w naszym Muzeum był interesujący i ciekawy dla całej rodziny

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej - największe muzeum dokumentujące historię kolejnictwa na terenie historycznego Śląska po 15 -ty zaprasza na Majówkę w rytmie zabytkowych maszyn.
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zlokalizowane jest na terenie najstarszego węzła kolejowego na terenie Dolnego Śląska. Zajmuje teren ponad 2.5 ha otwartej przestrzeni. Na 3 km torów zgromadziliśmy 150 zabytkowych pojazdów kolejowych – lokomotyw, wagonów i pojazdów specjalistycznych dokumentujących historię techniki kolejowej w XIX i XX wieku. Misja Muzeum realizowana jest w formule żywego muzeum techniki, takiego które w swojej działalności wykorzystuje zabytkowe i sprawne pojazdy i urządzenia.

W pierwszy weekend maja zapraszamy do zwiedzania Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Dla zwiedzających przygotowanych będzie szereg atrakcji, a wśród nich m.in.:

· Prezentacje i przejazdy zabytkowych, czynnych lokomotyw spalinowych 409Da-1 oraz 410D-51,
· Prezentacje drezyn kolejowych WARSZAWA M20,
· Gra terenowa dla najmłodszych,
· Zwiedzanie bocznicy Muzeum z Przewodnikiem,

W trakcie majówki zapraszamy również do naszego Kolejowego Bistro w Wagonie WARS - baru serwującego proste i smaczne dania na wynos lub do zjedzenia na miejscu – zapraszamy na Kolejową Plażę.

Czekamy na Państwa od godziny 10:00 do godziny 18:00 w piątek, sobotę i niedzielę.

Za wybrane usługi w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zapłacicie Państwo za pomocą BONU TURYSTYCZNEGO.

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ

ZASADY

Działamy w oparciu o zasady określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii jako jednostka, która udostępnia zbiory, które znajdują się na wolnym powietrzu, z wyjątkiem wnętrz obiektów kubaturowych, które mają być zamknięte dla zwiedzających. Zgodnie z rządowymi przepisami noszenie masek jest obowiązkowe, przestrzegamy ścisłego reżimu sanitarnego: grupy są ograniczone, zachowujemy także niezbędny dystans.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group