Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Majówka w Żarowie

Niedziela, 28 kwietnia 2019, 15:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 13:58
Autor: red
Żarów: Majówka w Żarowie
Fot. organizatorzy
Uroczystości związane z rocznicą uchwalania Konstytucji 3 Maja, rajd pieszy, prelekcja historyczna, sensoplastyka dla smyka i zaproszenie do świata iluzji. Tak w skrócie można przedstawić to co będzie działo się na początku maja w Żarowie i Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak i Gminne Centrum Kultury i Sportu zapraszają na uroczystości z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Miejskie uroczystości rozpocznie msza święta, która została zaplanowana na godzinę 11.30 w kościele pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Następnie, w towarzystwie miejskiej orkiestry dętej, spod kościoła w kierunku Pomnika Pamięci Narodowej wyruszy manifestacja. O godzinie 13.00 okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Leszek Michalak.
Tradycyjnie po uroczystościach pod pomnikiem start sezonu inauguruje klub cyklistów Old Spokes działający przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów to wspólnej przejażdżki.

Rajd pieszy Imbramowice – Góra Pyszczyńska

Na 4 maja został zaplanowany rajd pieszy „Tropem Złotego Aureusa”. Będzie to pierwsza piesza wycieczka po reaktywacji miejskiego koła PTTK Żarodreptaki. Tym razem wędrowcy udadzą się z Imbramowic w kierunku Góry Pyszczyńskiej. Przewodnikiem w tym dniu będzie specjalista d/s zbiorów muzealnych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, archeolog Bogdan Mucha. Rajd pieszy będzie miał miejsce 4 maja 2019 roku. Dla członków Koła PTTK oraz osób chętnych do udziału z Żarowa, zbiórka na dworcu PKP Żarów o godz. 9:00. Wyjazd pociągiem do Imbramowic około godziny 9.10. Dla mieszkańców Imbramowic, Bukowa, Dzikowej, Pożarzyska, Siedlimowic, Domanic, Tarnawy, Marcinowiczek, Pyszczyna, którzy chcą powędrować razem z nami, zbiórka na dworcu PKP Imbramowice o godz. 9:20. Podczas rajdu planowane jest wspólne ognisko, dlatego organizatorzy miejskie koło PTTK Żarodreptaki proszą o zabranie ze sobą prowiantu.

Zaproszenie do świata iluzji

To będzie kolejne spotkanie z cyku „Ludzie z pasją”. Tym razem Gminne Centrum Kultury i Sportu odwiedzi iluzjonista Grzegorz Niczyporuk, mieszkaniec Żarowa, który kocha karty. Będzie to pokaz premierowy zatytułowany „Magia w twoim życiu”. Grzegorz Niczyporuk od 10 lat spędza dziennie po kilka godzin na doskonaleniu swoich umiejętności w posługiwaniu się kartami. Jego umiejętności pozwoliły na stworzenie unikalnego w skali kraju pokazu, który prezentuje techniki iluzjonistyczne. W świat iluzji Grzegorz Niczyporuk zaprosi nas 8 maja o godzinie 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Prelekcja Historyczna

W 1944 roku w niewielkim Saarau na Dolnym Śląsku, trwają intensywne prace nad ulokowaniem kilku firm, które tutaj w bezpiecznym miejscu, mają produkować na wojenne potrzeby III Rzeszy. Na terenie miejscowych zakładów chemicznych, wznoszone są obiekty dla tajemniczego przedsiębiorstwa „STERN” (Gwiazda). Wkrótce linia frontu zawita nad brzeg pobliskiej Strzegomki... O wydarzeniach i dokumentach sprzed 70 lat, opowie Bogdan Mucha. Zapraszamy 10 maja o godzinie 18.00 do Żarowskiej Izby Historycznej.

Sensoplastyka dla smyka

Już po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy w świecie kolorów. Zajęcia z Sensoplastyki, które poprowadzi Paulina Denker-Jarosz zaplanowano na 10 maja na godzinę 16.30 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cena za zajęcia wynosi 30 złotych, ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia w sekretariacie GCKiS. Sensoplastyka to zabawa pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka... o mnogość faktur, tekstur oraz kolorów. Sensoplastyka w pracy z dziećmi wpływa na stymulację wszystkich zmysłów na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.

Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyki opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego jest odpowiednia zarówno dla niemowląt, jak i dzieci o wiele starszych.

Turniej Małego Aktora

Do 13 maja można przesyłać zgłoszenia na XXI Turniej Młodego Aktora „Niezapominajka”, który zaplanowano w dniu 17 maja o godzinie 9.30 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W zmaganiach mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym jak i uczniowie klas 0 szkół podstawowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group