Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Małgorzata Kożuchowska promuje 6. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy

Piątek, 24 maja 2013, 10:04
Aktualizacja: 0:53
Autor: red.
Świdnica: Małgorzata Kożuchowska promuje 6. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy
Fot. archiwum
Małgorzata Kożuchowska jest twarzą 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej. Aktorka odwiedzi Świdnicę podczas festiwalu, spotka się z publicznością oraz uhonorowana zostanie Kryształowym Dzikiem, nagrodą przyznawaną przez reżyserów, za twórczą współpracę aktora z reżyserem.

Festiwal Reżyserii Filmowej rozpocznie się już 1 czerwca. W ciągu sześciu dni do 6 czerwca pokazanych zostanie blisko 60 filmów, w tym największe dzieła Alfreda Hitchcocka, Federico Felliniego, Clinta Eastwooda czy Martina Scorsese. Projekcjom filmowym, które zorganizowane zostaną w świdnickim Kinie Cinema 3D oraz Teatrze Miejskim, towarzyszyć będą spotkania autorskie, recitale, wystawy, warsztaty reżyserskie i operatorskie. Nowością będzie pokaz w „Kinie pod chmurką” na dziedzińcu wieży ratuszowej, gdzie zaplanowano projekcję filmu Bullit. Świdnicę odwiedzą uznani reżyserzy oraz gwiazdy ekranu. Wstęp na wszystkie seanse i wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Mieszkańcy Świdnicy jak zwykle nie zawiedli. Wejściówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu tygodnia do świdniczan i gości z okolic trafiło blisko 15 tysięcy wejściówek, zarówno na pokazy filmowe, jak i gale rozpoczęcia i zakończenia festiwalu. Niezmiernie nas to cieszy, bo po raz kolejny przekonujemy się, jak bardzo festiwal podoba się mieszkańcom i jak bardzo jest tu potrzebny – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

To jedna z niewielu okazji, by – szczególnie młodym widzom – pokazać klasykę kina i jego najwybitniejszych twórców. To również jedyna okazja, by spotkać się i porozmawiać z polskimi twórcami – cenionymi, popularnymi reżyserami i aktorami – dodaje Stanisław Dzierniejko dyrektor i producent Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Jeszcze tylko do 25 maja organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów od reżyserów amatorów. W konkursie, który jest nowością świdnickiego festiwalu, powalczą oni o Złotego Dzika oraz kamerę. Do tej pory wpłynęło 15 zgłoszeń, z których jurorzy wyłonią trzy najlepsze obrazy.

Festiwal będzie również okazją do niesienia pomocy potrzebującym. Organizatorzy postanowili wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” i wraz z pracownikami oraz wolontariuszami stowarzyszenia zbierać będą datki na budowę hospicjum stacjonarnego w Świdnicy.

Liczymy na przychylność festiwalowej publiczności. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny wierzę zatem, że każdy chętnie wrzuci do puszki przynajmniej kilka złotych – mówi Stanisław Dzierniejko.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum działa od 1994 roku. Pod opieką ma ponad 200 osób chorych na raka z terenu miasta i gminy Świdnica, gmin Marcinowice i Jaworzyna Śląska.

Informacja o wolnych miejscach na poszczególne seanse na www.festiwalrezyserii.pl

Wydarzenia 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej:

1 czerwca, sobota
- godz.13.00 Cinema3D „Znani czytają bajki” ( aktorzy),

- spotkanie z reż. Piotrem Trzaskalskim i aktorem Arturem Żmijewskim,

- spotkanie z reż. Wojciechem Wójcikiem i Anną Dereszowską,

- spotkanie z Januszem Zaorskim.

2 czerwca, niedziela

- spotkanie z Janem Nowickim,

- spektakl „Co może zrobić jeden człowiek“ w reżyserii i wykonaniu Jana Nowickiego.

Na specjalnym stoisku firmy EMPIK w kinie Cinema 3D będzie możliwość zakupienia książek Jana Nowickiego, które autor osobiście podpisze. Zakup
książki wraz z autografem będzie możliwy również w Teatrze Miejskim, gdzie o godz. 19.30 rozpocznie się spektakl „Co może zrobić jeden człowiek” w reżyserii i wykonaniu Jana Nowickiego.

5 czerwca, środa
- spotkanie z reż. Marcinem Krzyształowiczem,
- spotkanie z Joanną Szczepkowską,
- spotkanie z prof. Andrzejem Krakowskim.

Na specjalnym stoisku firmy EMPIK w kinie Cinema 3D będzie możliwość zakupienia książek Joanny Szczepkowskiej, które autorka osobiście podpisze.

6 czerwca, czwartek
- spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską,
- spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group