• Środa, 19 czerwca 2019
  • Godz. 3:03
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 895
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Małgorzata Ostrowska i Mesajah pierwsi na Dniach Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 13 lutego 2014, 7:17
Autor: red.
Fot. użyczone
Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się tuż przed rozpoczęciem wakacji: 21 i 22 czerwca. Pierwsi potwierdzeni przez Świdnicki Ośrodek Kultury wykonawcy to Mesajah (reggae/hip–hop) i Małgorzata Ostrowska (rock). Podobnie jak w latach ubiegłych impreza odbędzie się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mesajah rozpocznie występy na głównej scenie w sobotni wieczór 21 czerwca. Artysta jest znany m.in. jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. W solowej twórczości czerpie z reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że muzyka prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową i zapewniła mu występy m.in. na takich imprezach jak Przystanek Woodstock czy One Love Sound Fest.

Małgorzata Ostrowska, której występ w niedzielę 22 czerwca zamknie tegoroczną imprezę, określana jest "ikoną polskiego rocka lat 80’tych". Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard. W 1999 roku podczas
Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę "Bursztynowego Słowika" za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana "Gramy!" ukazała się jesienią 2012 roku.

Prace nad tegorocznym świętem miasta trwają a ogłoszeni dzisiaj wykonawcy to dopiero początek. Świdnicki Ośrodek Kultury wkrótce przedstawi kolejne zespoły oraz wydarzenia, które urozmaicą imprezę. Szczegółowe informacje można śledzić na stronie organizatora: www.sok.com.pl oraz na stronie wydarzenia w portalu facebook:
http://www.facebook.com/events/210863539111012

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group