Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mali świdniczanie ekologami

Czwartek, 26 maja 2011, 19:29
Aktualizacja: 19:35
Autor: GrA
Świdnica: Mali świdniczanie ekologami
Fot. SP 105
Przedszkolaki oraz uczniowie świdnickich szkół podstawowych udowodnili, że potrafią dbać o środowisko. Świdnicka Szkoła Podstawowa nr 105 zakończyła realizację projektu „Mały świdniczanin ekologiem” .

Do udziału w którym zaprosili świdnickich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W ramach projektu młodzi świdniczanie wzięli udział m.in. w akcji ozdabiania ekologicznych toreb z papieru oraz w projekcie plastyczno –ekologicznym pt. „W poszukiwaniu piękna i harmonii”. Mogły w wybranej przez siebie formie literackiej zachęcić do spaceru po swojej Świdnicy. Wykazały się kreatywnością, wykorzystując w twórczy sposób materiały nietypowe i surowce wtórne w trakcie konkursu pt. „Wiedzą dzieci, co zrobić ze śmieci”. Uczniowie wzięli udział w cyklu „zielonych lekcji”, spotkali się z leśnikiem, zapoznali się z budową lasu, jego roślinami i zwierzętami , a nawet pomogli w dokarmianiu swoich skrzydlatych przyjaciół zimą, przeprowadzili zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska Azyl w Dzierżoniowie.

Wiedzę o sposobach ochrony własnego zdrowia dzieci zdobywały w cyklu spotkań z przedstawicielką Sanepidu. Wielu niezapomnianych przeżyć dostarczyły z pewnością wybory miss i mistera Eko, które poprzedzały uroczystość zamknięcia projektu. Przez cały rok szkolny uczniowie na różne sposoby zdobywali wiedzę ekologiczną. Uwieńczeniem całorocznego projektu były obchody „Święta Niezapominajki”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group