Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mali wspaniali po raz trzeci

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 17:43
Autor: red
Świdnica: Mali wspaniali po raz trzeci
Fot. UM Świdnica
Dobiegła końca 3. edycja Programu sportowo–edukacyjnego „Mali Wspaniali” w Świdnicy. W zabawie pod hasłem „Sporty The World Games 2017” brało udział 450 dzieci z 7 przedszkoli z miasta.

Na zakończenie programu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom nadający mu tytuł „Małego Mistrza”.

Projekt „Mali Wspaniali” w Świdnicy jest realizowany od kwietnia 2016 roku i obejmuje cykl bezpłatnych zajęć sportowo-edukacyjnych oraz Świdnicki Test Przedszkolaka. Od początku programem zostało objętych 1300 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jego celem jest edukacja i wychowanie przez sport w formie gier i zabaw ruchowych. W każdej edycji są przeprowadzane testy sprawnościowe wykazujące poprawę siły, koordynacji, zwinności i szybkości wśród dzieci.
- Dobre nawyki najlepiej wyrabiać już od najmłodszych lat. W ten sposób chcemy zachęcić dzieci, a przy okazji ich rodziców do większej aktywności fizycznej na co dzień czy to poprzez zorganizowane zajęcia sportowe czy zwykłe spacery w wolnym czasie. Im częściej będziemy się po prostu ruszać, tym lepiej dla naszego zdrowia – podkreśla Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu w Świdnicy.

Koordynatorem programu jest Tomasz Bohuszewicz ze Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”. Jest on realizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group