Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Mali Wspaniali” w świdnickich przedszkolach

Czwartek, 3 marca 2016, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 4 marca 2016, 8:23
Autor: opr.red.
Świdnica: „Mali Wspaniali” w świdnickich przedszkolach
Fot. red.
W świdnickich przedszkolach realizowany będzie ogólnorozwojowy program z elementami sztuk walki.

W bezpłatnych zajęciach zorganizowanych w od kwietnia do czerwca oraz od października do grudnia udział weźmie 350 dzieci z siedmiu miejskich przedszkoli.

Ambasadorką programu „Mali Wspaniali” jest Anna Lewandowska, a realizatorem przedsięwzięcia - Fundacja INFINITY z Wrocławia przy współudziale Referatu Sportu UM Świdnica oraz Klubu Tiger Taekwondo Świdnica.

Inicjatywa ta jest jednym z elementów strategii promocji aktywności i zdrowego trybu życia w związku z igrzyskami The World Games 2017, które odbędą się Świdnicy. Miasto, jako partner tych igrzysk, chce oprócz przygotowania obiektów sportowych, propagować także aktywność fizyczną przede wszystkim wśród najmłodszych.

Program „Mali Wspaniali” ma na celu wzbogacenia zajęć dodatkowych w miejskich placówkach, rozbudzenie zainteresowania oraz wytworzenie u przedszkolaków potrzeby podejmowania regularnej aktywności fizycznej, a także przygotowanie ogólnorozwojowe do uprawiania różnych dyscyplin sportu.

- Sport w tym właśnie wieku to bardzo dobry pomysł na rozładowanie pokładów energii u dzieci, a jednocześnie wspomaganie ich prawidłowego rozwoju – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Program jest kontynuacją pilotażu, który odbył się we Wrocławiu i zebrał bardzo dobre recenzje wśród rodziców dzieci. Pozytywną opinię mają także władze województwa oraz Ministerstwo Sportu. Obie te instytucje, obok miasta Świdnicy, partycypują w kosztach realizacji programu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group