Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mali z wielkim sercem

Czwartek, 3 grudnia 2015, 16:23
Aktualizacja: 22:22
Autor: opr.red.
Region: Mali z wielkim sercem
Fot. www.marcinowice.pl
Szkolne Kółko Wolontariuszy „Pomocne Strzelczyki” powstało w listopadzie w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach. To wyraz troski o wrażliwość na drugiego człowieka i kształtowanie postaw altruistycznych.

– Inicjatywa jest skierowana do dzieci, które chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać inicjatywy charytatywne i kulturalne – mówi Joanna Mazanka, dyrektor SP w Strzelcach. – Okazało się, że w szkole nie brakuje uczniów o szczodrym sercu.

Szkolnymi wolontariuszami zostali uczniowie klas IV-VI mający wiele chęci i kreatywnych pomysłów, by wspomóc potrzebujących oraz ideę pomagania.

Już w listopadzie „Pomocne Strzelczyki” przeprowadziły zbiórkę karmy i artykułów higienicznych dla czworonożnych podopiecznych Schroniska Azyl w Dzierżoniowie. W tym samym miesiącu zorganizowali również Dzień Życzliwości w szkole.

Młodzi wolontariusze rozpoczęli pracę z wielkim zaangażowaniem. W swych planach mają też pomoc uczniom w nauce, młodszym kolegom z grupy przedszkolnej, seniorom, dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Mali bohaterowie chcą włączać się w akcje charytatywne, zbiórki, WOŚP i projekty wspierające potrzebujących. Bo przecież tak niewiele trzeba, by pomagać innym…

Opiekunem „Pomocnych Strzelczyków” jest Kinga Bocian, szkolny psycholog. – Dziękujemy dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Dawidowi Sobczykowi za ufundowanie plakietek dla wolontariuszy – mówi Joanna Mazanka. – Są one dla nas wyjątkowe, ponieważ ich tło stanowi praca Martynki Dworniczak, za którą otrzymała ona nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Warto pomagać”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group