Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Maluch w bibliotece

Poniedziałek, 17 października 2022, 9:49
Aktualizacja: 10:50
Autor: red
Świebodzice: Maluch w bibliotece
Fot. UM Świebodzice
Jesień, to najpiękniejsza pora roku. W tym okresie natura obficie obdarowuje nas w cudownie kolorowe materiały, doskonale nadające się do zabaw i tworzenia pięknych dekoracji. Kiedy 13 października b.r. spotkaliśmy się w Oddziale Dziecięcym MBP w Świebodzicach, mogliśmy się przekonać, ile radości mogą nam sprawić liście, żołędzie, gałązki czy warzywa.

„Maluch w bibliotece”, bo pod takim hasłem odbyło się spotkanie, stał się inspiracją do stworzenia jesienniej scenerii. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od teatrzyku kamishibai i wysłuchania opowieści o małym psotnym kotku. My również postanowiliśmy udać się na „spacer” lecz w naszym przypadku była to ścieżka sensoryczna przygotowana z materiałów znalezionych w lesie (no może z wyjątkiem fasoli). Dzięki temu motoryka duża otrzymała niezły zastrzyk energii, a dzieci były gotowe do kolejnej zabawy. Trzymając się okrzyku bajkowego bohatera „Nie wyrzucaj, wykorzystaj” postanowiliśmy przygotować z udeptanych liści piękne, kolorowe kalejdoskopy. Do tego zadania włączyli się również dorośli, którzy zostali poproszeni o udział i w kolejnej zabawie – balonowej bitwie, z wykorzystaniem chusty klanzy. Wszyscy uwielbiają tę zabawę, gdyż można w niej wyładować nadmiar energii, pobawić się w większym gronie, a także wykazać się kreatywnością. Ostatnie zadanie wymagało od uczestników skupienia i precyzji, więc to był idealny czas na małą przerwę i wniesienie na salę ostatnich materiałów. Kiedy dzieci udały się na mały poczęstunek rodzice i babcie przystąpiły do wstępnej obróbki materiałów, z których powstała przepiękna, jesienna dekoracja. Na jej widok każdy nabrał ochotę na spacer po lesie i grzybobranie. Zresztą co się dziwić, nawet patrząc na zdjęcia można sobie wyobrazić i poczuć piękny las pełen grzybów.

Rodzinne spotkania w Oddziale Dziecięcym sprzyjają integracji dzieci i rodziców. Podczas spotkania można było usłyszeć wśród dorosłych wymianę tytułów ulubionych książek dzieci, ciekawych miejsc do obejrzenia, a także sposobów na stworzenie kostiumów. A jeśli chodzi o dzieci, ich uśmiechy uwidocznione na zdjęciach potwierdzają, że warto przyłączać się do takich spotkać by wziąć udział w nauce poprzez zabawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group