Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Maluchy poznały zagrożenia

Sobota, 21 października 2023, 7:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: red
Świdnica: Maluchy poznały zagrożenia
Fot. KPP Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mł. asp. Michał Rzepecki ze świdnickiej komendy kolejny raz spotkał się z przedszkolakami, tym razem odwiedził Przedszkole Wesoła 5 w Świdnicy.

Dziś mł. asp. Michał Rzepecki z Wydziału Prewencji świdnickiej odwiedzili kolejne przedszkole, gdzie w trakcie zabaw z maluchami starał się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące Bezpiecznej drogi do szkoły, bo przecież droga do szkoły niejednokrotnie wymaga od maluszków dużego wysiłku i koncentracji zwłaszcza podczas przechodzenia przez ruchliwe ulice.

Mali słuchacze w trakcie spotkania z policjantem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do przedszkola, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Funkcjonariusz przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnił jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również od środka policyjny radiowóz i sprzęt będący na wyposażeniu policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group