Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Małżeństwa na medal

Czwartek, 30 czerwca 2016, 11:10
Autor: red
Żarów: Małżeństwa na medal
Fot. UM Żarów
Dwie pary małżeńskie: Stanisława i Tadeusz Ślązak oraz Kazimiera i Paweł Rychlik z gminy Żarów odebrały medale przyznane przez prezydenta RP.

Jubilaci świętujący 50-lecie oraz 60-lecie pożycia małżeńskiego otrzymali także okolicznościowe listy gratulacyjne, kwiaty, a także serdeczne życzenia.
- Wspólnie spędzone lata to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia. Jest to również wzór i przykład dla młodych, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia, nieustającej pogody ducha, spokoju i długich lat życia - składał gratulacje dostojnym jubilatom zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki.

Małżonkowie, podczas uroczystości odnowili także przysięgę małżeńską, oświadczając, że "nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwa były zgodne, szczęśliwe i trwałe". Chwila ta przyniosła wiele wzruszeń i przywróciła nie jedno wspomnienie.

Stanisława i Tadeusz Ślązak sakramentalne "TAK" powiedzieli sobie 60 lal temu. Ślub wzięli 13 kwietnia 1956 roku. Doczekali się pięcioro dzieci, ośmioro wnucząt i dziewięcioro prawnucząt, w których wychowaniu pomagają w miarę możliwości i swoich sił. Dziś przebywają na zasłużonych emeryturach, ciesząc się rodziną i realizując swoje pasje. Pan Tadeusz uprawia ogródek, a Pani Stanisława ogląda ulubione seriale i dzierga na drutach.

Kazimiera i Paweł Rychlik złożyli przysięgę małżeńską po pół roku znajomości. Pobrali się dokładnie 5 marca 1966 roku i od tego momentu minęło już 50 lat. Doczekali się dwójki dzieci, dwóch wnuczek i jednego 10-miesięcznego prawnuka. Obecnie są szczęśliwymi emerytami i realizują swoją wspólną pasję - uprawę ogródka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group