Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Mammografia w Jaworzynie

Niedziela, 24 stycznia 2021, 7:17
Aktualizacja: 10:18
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Mammografia w Jaworzynie
Fot. red
Rak to nie wyrok. Wczesne wykrycie choroby nowotworowej znacznie zwiększa szanse na wyleczenie. Najważniejsza jest profilaktyka. 10 lutego kobiety w wieku od 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii.

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w mobilnych pracowniach.

10 lutego w godzinach od 8.30 do 11.30 mammobus znajdzie się przy Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej.
W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy pacjentki, tak aby zapewnić możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania.

Przed wizytą należy się zarejestrować pod nr. tel. 58 666 24 44 lub za pośrednictwem strony internetowej www.mammo.pl/formularz
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Natomiast na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group