Czytających: 1924

Strzegom: Mamy mistrzynię Polski

Wtorek, 10 lipca 2012, 0:01
Aktualizacja: 0:03
Zawodniczka LKS Stragony Strzegom Tola Armańska wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży zdobywając tym samym złoty medal oraz tytuł mistrzyni Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w kategorii wiekowej junior młodszy.

Tola Armańska ma 15 lat. Swoją przygodę ze sportem jeździeckim rozpoczęła w 2010 roku w klubie LKS Stragona Strzegom. Duży talent jeździecki sprawił, że w ciągu zaledwie dwóch lat udało jej się stanąć na najwyższym podium Mistrzostw Polski. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Tola wystartowała na Sonecie. Sonet to siedmioletni wałach rasy wielkopolskiej.

W pierwszej dziesiątce Mistrzostw Polski uplasowały się trzy zawodniczki LKS Stragony Strzegom. Barwy strzegomskiego klubu obok Toli Armańskiej reprezentowały: Nela Tomaszewicz (7 miejsce) oraz Paulina Góra (9 miejsce). Dzięki tak dobrym lokatom swoich zawodniczek klub LKS Stragony Strzegom zajął trzecie miejsce w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży została rozegrana w miniony weekend w Małopolsce.