Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mamy mistrzynię w pływaniu

Środa, 19 lipca 2017, 12:00
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
Świebodzice: Mamy mistrzynię w pływaniu
Fot. UM Świebodzice
Hania Zawadzka, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, zawodniczka świebodzickiego Klubu Sportowego Rekin, wywalczyła właśnie złoto i tytuł Mistrzyni Polski Juniorek.

Szczęśliwe okazały się dla Hani Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich na pływalni o wymiarach olimpijskich., które odbyły się w dniach 14-16 lipca w Lublinie.

W zawodach wystartowało 493 zawodników i zawodniczek ze 134 klubów z całej Polski.

Trenująca od lat w Klubie Sportowym Rekin Świebodzice Hania Zawadzka, zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski na królewskim dystansie 100 m stylem dowolnym. W finałowym wyścigu uzyskała wybitny rezultat 0:59,00. Jest to największy sukces zawodniczki, trenera Krzysztofa Winiarczyka i całego Klubu. Wielkie gratulacje.

Hania jest uczennicą Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach, w którym zostały zorganizowane optymalne warunki do łączenia treningu z nauką na wysokim poziomie. Pływaczka od wielu sezonów odnosi spektakularne sukcesy, jest także doroczną stypendystką ufundowanych przez Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe.

- Gratuluję Hani i całemu Klubowi tak wspaniałego sukcesu, jesteśmy dumni, że po raz kolejny utalentowani, młodzi ludzie, promują nasze miasto poprzez swoje wyjątkowe osiągnięcia – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group