Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1150
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mandaty i interwencje

Poniedziałek, 6 grudnia 2021, 7:22
Aktualizacja: 11:23
Autor: red
Świdnica: Mandaty i interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 26 listopada–2 grudnia 2021 roku.

26.11.2021r. godz.19.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Pionierów Świdnickich dotyczące spalania odpadów w jednym z budynków. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził zgłoszenie. O godzinie 20.25 ta sama osoba ponownie zgłosiła ten sam problem. Choć strażnicy godzinę wcześniej kontrolowali ten teren, dyżurny jednostki jeszcze raz skierował tam patrol. Nie stwierdzono żadnego zadymienia w okolicy, a wskazany obiekt ogrzewany był piecem gazowym co wyklucza możliwość spalania odpadów. W toku dalszych czynności skontaktowano się ze zgłaszającą i ustalono, iż prawdopodobnie chodzi o zupełnie inną nieruchomość. Sprawa ta jest kontynuowana. Przypominamy – za spalanie odpadów grozi kara grzywny do 5000 złotych.

27.11.2021r. godz.8.30 – z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktowała się mieszkanka ulicy Księcia Henryka Brodatego. Kobieta opiekuje się swoją matka w podeszłym wieku, która upadła a ona nie była w stanie samodzielnie ją podnieść. Nie było też możliwości poproszenia o pomoc sąsiadów. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który szybko udzielił pomocy.

30.11.2021r. godz.16.30 – operator monitoringu wizyjnego zauważył na poczekalni dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto Dariusza S. Mężczyzna był poszukiwany przez Policje. Patrol straży miejskiej dokonał ujęcia w/w osoby i niezwłocznie przekazał go do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

01.12.2021r. godz.11.02 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zalewania mieszkania zgłaszającej. Okazało się, że do awarii doszło w niezamieszkałym lokalu (przy ulicy Westerplatte) nad mieszkaniem zgłaszającej. Strażnicy dokonali rozpytania lokatorów i wraz z dyżurnym jednostki udało się ustalić miejsce gdzie może zamieszkiwać właściciel tego lokalu, którego powiadomiono o awarii. Mężczyzna przybył na miejsce. Wyciek został zahamowany, jednak w mieszkaniu zgłaszającej powstały znaczne szkody.

01.12.2021r. godz.11.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy z prośbą o udzielenie wsparcia przy lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w rejonie ulicy Zamenhofa. Na miejsce skierowano radiowóz straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili wsparcia w czasie akcji. Poważnie chory mężczyzna został przetransportowany do szpitala „Latawiec”.

02.12.2021r. godz.16.08 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku ulicy Wrocławskiej w rejonie numeru 10. Na miejscu strażnicy zastali Macieja K., osobę bezdomną znaną z licznych wcześniejszych interwencji. Mężczyzna uskarżał się na ból i pieczenie w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group