Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Marcinowice : Nowa strategia prawie gotowa

Piątek, 11 grudnia 2015, 15:41
Aktualizacja: 15:43
Autor: opr.red.
Marcinowice: Marcinowice : Nowa strategia prawie gotowa
Fot. użyczone
Na finiszu są prace związane z opracowaniem projektu Strategii Rozwoju Gminy Marcinowice na lata 2015–2023. Strategia to dokument priorytetowy, wytyczający kierunki rozwoju i cele do osiągnięcia dla gminy.

– Jest to jeden z najważniejszych dokumentów dla naszej gminy – mówi wójt Władysław Gołębiowski. – Naszą intencją jest takie zbudowanie strategii, aby gmina Marcinowice mogła w maksymalnym stopniu skorzystać ze wszystkich dostępnych instrumentów wsparcia.

Za przygotowanie tego jednego z najważniejszych dokumentów odpowiada specjalnie powołany przez wójta zespół w składzie: Alicja Synowska (przewodnicząca zespołu) – sekretarz gminy, Stanisław Leń – zastępca wójta, Mateusz Górny – radny Rady Gminy Marcinowice, Ewa Fiedler-Łeńska – kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Marcinowice, Dagmara Gorlowska – inspektor w Referacie Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Marcinowice, Bożena Stępień – inspektor w Referacie Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Marcinowice.

Powstająca strategia będzie wynikiem współpracy wszystkich środowisk gminnych. – Praca zespołu w dużej mierze opiera się na spostrzeżeniach i propozycjach mieszkańców naszej gminy – mówi Alicja Synowska, przewodnicząca zespołu. – Spotkanie z nimi odbyło się jeszcze w październiku. Zorganizowaliśmy wtedy swego rodzaju burzę mózgów radnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji samorządowych, mieszkańców oraz pracowników urzędu i gminnych jednostek organizacyjnych.

Podczas tego spotkania określono mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia gminy Marcinowice. Teraz projekt strategii zostanie poddany konsultacjom społecznym nie tylko poprzez zamieszczenie na stronie internetowej urzędu, ale także poprzez zorganizowanie spotkania, na którym zostaną w szczególności omówione cele i działania. Będzie to jedna z wielu okazji do zgłaszania uwag i propozycji do projektu strategii. Konsultacje odbędą się 15 grudnia po sesji Rady Gminy Marcinowice. A zwieńczeniem prac związanych z opracowaniem strategii będzie podjęcie przez Radę Gminy Marcinowice uchwały w sprawie przyjęcia tego dokumentu, co z kolei zaplanowano na ostatnią tegoroczną sesję – 29 grudnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group