Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Marcinowice: Policja nie otrzyma dofinansowania na zakup samochodu

Sobota, 19 marca 2016, 9:51
Autor: opr.red.
Marcinowice: Marcinowice: Policja nie otrzyma dofinansowania na zakup samochodu
Fot. www.marcinowice.pl
Druga w tym roku sesja Rady Gminy Marcinowice odbyła się 16 marca 2016 r. w sali narad Urzędu Gminy. Radni przyjęli wiele ważnych uchwał. Jednakże uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z przeznaczeniem na zakup samochodu na potrzeby Posterunku Policji w Marcinowicach, jako jedyna nie została przyjęta.

Rada Gminy Marcinowice podjęła także uchwałę w sprawie zatwierdzenia nowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Marcinowice na okres od 01 maja 2016r. do dnia 30 kwietnia 2017r.

Taryfowe ceny i stawki opłat dotyczą wszystkich odbiorców usług w zakresie dostawy wody i odbioru ścieków świadczonych przez Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o. z wyłączeniem odbiorców i dostawców hurtowych oraz usług świadczonych przy użyciu wozów asenizacyjnych. Stawki przedstawiają się następująco: za dostarczoną wodę dla Grupy 1 taryfowej 4,36 zł/m³ brutto, natomiast cena za odprowadzone ścieki wynosić będzie 8,94 zł/m³ brutto.

Cena dostarczanej wody dla gospodarstw domowych wzrosła o 0,11zł, natomiast cena odprowadzanych ścieków wzrosła o 1,08 zł.

Rada Gminy Marcinowice podjęła również uchwałę w sprawie dopłaty do taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków z terenu Gminy Marcinowice. Jak podkreśla wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski ustalone stawki za odprowadzanie ścieków w kwocie zaproponowanej przez Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o. byłyby zbyt dużym obciążeniem dla mieszkańców gminy, stąd propozycja dopłaty z budżetu gminy do 1 m³ odprowadzanych ścieków dla Grupy 1 taryfowej w wysokości 1,08 zł brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group