Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Marcinowice: Wizytacje komisji na świetlicach wiejskich

Sobota, 20 lutego 2016, 10:40
Aktualizacja: 18:10
Autor: opr.red.
Marcinowice: Marcinowice: Wizytacje komisji na świetlicach wiejskich
Fot. www.marcinowice.pl
17 miejscowości gminy odwiedziły Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury 16 i 17 lutego.

Celem wizytacji było sprawdzenie stanu faktycznego świetlic wiejskich oraz poznanie pracy i potrzeb instruktorów prowadzących zajęcia dla dzieci. W każdej miejscowości towarzyszyli im gospodarze świetlic.

Była to okazja do poznania sposobów pracy instruktorów oraz porozmawiania z nimi o liczbie dzieci uczęszczających na zajęcia, problemach wychowawczych i bieżących potrzebach. Spotkania potwierdziły ciągłą konieczność inicjowania różnorodnych działań dla dzieci i młodzieży na świetlicach, które dla większości są jedną z niewielu możliwości spędzania wolnego czasu.

Komisje sprawdzały również stan techniczny i warunki, w jakich organizowane są zajęcia świetlicowe i przedsięwzięcia rad sołeckich.

W wyniku wizytacji powstała lista potrzeb w poszczególnych miejscowościach z uwzględnieniem priorytetowych działań w części świetlic. Podsumowanie całej wizyty odbędzie się podczas najbliższego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group