Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Marcinowice zapraszają na Tradycje Stołu Wielkanocnego

Sobota, 8 kwietnia 2017, 11:39
Autor: red
Marcinowice: Marcinowice zapraszają na Tradycje Stołu Wielkanocnego
Fot. UG Marcinowice
65 prezentacji na dwóch halach wystawienniczych, reprezentacje 11 gmin z całego Dolnego Śląska, partnerskie miasta, gminy i powiaty z Polski, Czech i Niemiec, szkoły z terenu powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego, koła gospodyń wiejskich, rękodzielnicy, zespoły ludowe, stowarzyszenia, sołectwa i certyfikowane produkty lokalne.

Tak zapowiada się wyjątkowa, trzynasta edycja Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach, imprezy która na stałe wpisała się w świąteczny kalendarz naszego regionu. Niezmienny jest również termin – od trzynastu lat impreza odbywa się w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada na 9 kwietnia. Zapraszamy w godzinach 14.00-18.00.
- Cieszę się, że grono przyjaciół Gminy Marcinowice ciągle rośnie. Nasza impreza to szczególny czas, podczas którego powracamy do tradycyjnych smaków, ale i odkrywamy nowe pomysły na świąteczną kuchnię – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Podobnie jak w roku ubiegłym impreza została podzielona na dwie części – Prezentacje Stołów Wielkanocnych w hali głównej i Kiermasz Produktu Wielkanocnego w hali nr 2 oraz w holu.
- Lista zgłoszeń została zamknięta już w połowie marca, a zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu ogromne – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Prócz pysznych potraw każdy odwiedzający będzie miał możliwość zaopatrzenia się w lokalne, zdrowe i wyjątkowe produkty. Na stoiskach znajdziecie Państwo wielkanocne pierniki, miody, wędliny, świeżo tłoczone soki, słodycze, dekoracje wielkanocne, kwiaty, a nawet strusie jaja - dodaje dyrektor GOK-u.

Szczegóły dotyczące wystawców i dojazdu znajdują się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

Tegoroczną edycję będzie można śledzić na żywo w Internecie. Transmisja dostępna będzie na fanpage’u Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach –

www.facebook.com/gokmarcinowice

Organizatorami imprezy są Gmina Marcinowice, Powiat Świdnicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group