Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marek Barabasz drugim zawodnikiem Mistrzostw Europy!

Wiadomości: Bielawa
Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 20:38
Aktualizacja: 20:43
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Marek Barabasz został srebrnym medalistą 15. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100–polowych w grze błyskawicznej! Uczeń Szkoły Podstawowej w Mrowinach jako jedyny z 43–osobowej reprezentacji Polski stanął na podium.

- Najtrudniejszymi rywalami okazali się reprezentanci Rosji Tamarian Akmerov oraz Nikita Volkov. Z obydwoma Marek nawiązał równorzędną grę. Jestem dumna z występu mojego syna - opowiada Urszula Barabasz.
10-letni Marek Barabasz zrehabilitował się za porażkę w turnieju głównym, w którym to przed rozpoczęciem ostatniej dziewiątej rundy był jeszcze wicemistrzem Europy. Ostatecznie mieszkaniec naszej gminy zakończył rywalizację na 5. miejscu.

- Po niedosycie w turnieju głównym, przyszła radość ze zdobycia srebrnego medalu w grze błyskawicznej. Cieszę się, że mogłem reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw Europy - dodał Marek Barabasz.

Mistrzostwa starego kontynentu rozegrane zostały w Bielawie w dniach 1-7 sierpnia. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 10, 13, 16 i 19. Dla Marka to pierwszy występ w międzynarodowym turnieju. Tym bardziej cieszy ogromny sukces. Gratulujemy!

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group