Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieśnica: Marek Czyczerski sołtysem Wieśnicy

Niedziela, 1 marca 2015, 14:18
Aktualizacja: 20:20
Autor: red.
Wieśnica: Marek Czyczerski sołtysem Wieśnicy
Fot. UM Strzegom
Mieszkańcy Wieśnicy spotkali się 24 lutego w świetlicy wiejskiej, żeby wybrać swojego sołtysa.

W spotkaniu, oprócz mieszkańców, udział wziął burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz radny Ryszard Żmijewski. Zebranie otworzył Marek Czyczerski, który podziękował za inwestycje zrealizowane we wsi. – Dzięki funduszowi sołeckiemu udało nam się zakupić klimatyzator do świetlicy oraz rośliny, które upiększyły naszą wieś – mówił.

Burmistrz natomiast podziękował sołectwu za zaangażowanie w życie gminy oraz opowiedział o najważniejszych przedsięwzięciach w Wieśnicy. Należą do nich bez wątpienia przyłącza kanalizacyjne. – Proszę, żeby mieszkańcy, którzy do tej pory nie podłączyli się do kanalizacji zrobili to jak najszybciej. Przyłączanie się będzie kontrolowane – mówił Zbigniew Suchyta. Burmistrz opowiedział także o programie usuwania azbestu, który musi zniknąć z gospodarstw do 2032 roku oraz o Programie Gospodarki Niskoemisyjnej, do którego ankieterzy będą zbierać propozycje.

– Chciałbym podziękować za integrację i pomoc, którą okazaliście przy organizacji uroczystości gminnych. Dziękuję także za spotkania organizowane przez was. Widzę, że czujecie swoją wieś i znacie jej potrzeby – podkreślał burmistrz. Podczas spotkania nie zabrakło również pytań do burmistrza, które dotyczyły bieżących spraw wsi.

W trakcie głosowania na sołtysa niespodzianek nie było. Wieś ponownie będzie reprezentował Marek Czyczerski. W radzie sołeckiej natomiast zasiądą: Jakub Borkowski, Iwona Wójcik oraz Kamila Czyczerska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group