Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Markiz de Sade w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 30 grudnia 2009, 8:51
Aktualizacja: 9:11
Autor: MaS
Fot. www.teatralia.com.pl
29 stycznia będziemy mogli obejrzeć sztukę Bogdana Hussakowskiego z krakowskiego Teatru Nowego, poświęconą niecnemu markizowi. Nosi ona tytuł „Filozofia w buduarze”.

„Pustą scenę oddzielają od widowni szyby, za nimi pięcioro aktorów w rajtuzach, czarnych getrach i białych koszulach. Mocno pomalowane na biało twarze skutecznie utrudniają rozróżnienie aktorów, dzięki czemu historia traci wymiar jednostkowy, a miała, zapewne, zyskać uniwersalny. Grupie przewodzi Dolmance (Piotr Sieklucki), wraz z rodzeństwem Madame de Saint-Age (Dominika Knapik) i Kawalerem (Jakub Falkowski) wymyślają coraz to bardziej wyrafinowane formy seksualnych doznań. – czytamy na www.e-teatr.pl - Jest tu kilka istotnych monologów, w których de Sade wykłada filozofię libertynizmu, ale w spektaklu są one tylko potokiem słów, z którym twórcy najwyraźniej nie wiedzieli, co zrobić.” – tak o spektaklu pisała Marta Bryś z Nowej Siły Krytycznej.

Scenografię stworzyła Joanna Braun, o choreografię zadbała Dominika Knapik, o charakteryzację Anna Kmieć, a w rolach głównych zobaczymy: Dominikę Knapik, Grację Niedźwiedź, Jakuba Falkowskiego, Dominika Nowaka i Piotra Siekluckiego, usłyszymy też głos Edwarda Linde-Lubaszenko.

Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Rozpocznie się o godz. 19.30, bilety kosztują 20 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group