Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Marsz nadziei

Piątek, 14 kwietnia 2023, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Marsz nadziei
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Jesienią sadzą cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, rozdawane są w marszu nadziei – jako znak jedności z osobami chorymi na raka i ich rodzinami.

Od pięciu lat Towarzystwo Chorych Hospicjum w Świdnicy organizuje akcję „Pola Nadziei”. Biorą w niej udział przedszkolaki i samorządowcy z powiatu świdnickiego. W działaniach od wielu lat hospicjum wspiera także samorząd naszej gminy. 13 kwietnia w Żółtym Marszu Nadziei wziął udział burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Marsz był zwieńczeniem V edycji „Pól Nadziei”. Mimo deszczowej pogody, świdnicki rynek zakwitł żółtymi akcentami: żonkilami, balonikami, wiatraczkami, parasolkami. – W ten sposób chcemy pokazać, że hospicjum to też życie. Akcja Pola Nadziei ma charakter promocyjny i przypomina o wadze idei wolontariatu. Ma jednocześnie wzmocnić uwrażliwienie społeczeństwa i zachęcić do bezinteresownej pomocy osobom chorym – tłumaczyła prezes TPCH Hospicjum Gabriela Kaczkowska.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum działa nieprzerwanie od 27 lat. Swoją opieką otacza także chorych z naszej gminy i ich najbliższych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group