Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Marysia Drewniak – młodym wójtem

Niedziela, 6 lipca 2014, 11:14
Aktualizacja: 12:34
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Marysia Drewniak – młodym wójtem
Fot. UG Dobromierz
Podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Roztoce rozstrzygnięty został II konkurs plastyczny pn. ,,Zostań Młodym Wójtem Gminy Dobromierz", którego laureatką została uczennica Szkoły Podstawowej w Dobromierzu – Marysia Drewniak. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Gminy Dobromierz.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat Gminy Dobromierz, motywowanie ich do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności, promowanie osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym oraz angażowanie do samodzielnych działań. Jury po obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac plastycznych, biorących udział w tegorocznej edycji konkursu pod hasłem: ,,Pocztówka z Gminy Dobromierz", doceniło talent i wyobraźnię Marysi. Młoda Pani Wójt urzędująca 17 czerwca, miała okazję zapoznać się z wieloma aspektami związanymi z funkcjonowaniem gminy. Po przybyciu do dobromierskiego ratusza wraz ze swoją nauczycielką Krystyną Malinkiewicz, Marysia spędziła czas w gabinecie wójta Jerzego Ulbina. Mogła między innymi usiąść w fotelu włodarza gminy, aby przez chwilę poczuć się jak osoba, która pełni tak ważną funkcję w gminie oraz porozmawiać z nim o sprawach ważnych dla gminy.

Następnie przyjrzała się obowiązkom sekretarz gminy, z którą wybrała się na świetlicę wiejską do Kłaczyny, by ocenić stan przygotowań do zbliżającej się sesji Rady Gminy. Dla laureatki konkursu dzień spędzony na stanowisku wójta był z pewnością czasem pełnym nowych wrażeń i być może swoje plany życiowe zwiąże właśnie z samorządem.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group