• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 10:18
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 421
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Maseczkowe szaleństwo

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 5 listopada 2009, 22:35
Aktualizacja: Piątek, 13 listopada 2009, 20:11
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdniczanie wykupili wszystkie maseczki ochronne z aptek. W hurtowniach też ich już nie ma.

Sprawdziliśmy, jak się rzeczy mają w pięciu aptekach położonych niedaleko rynku. Rzeczywiście.

Apteka nr 1: tu maseczki jeszcze są, ale ponieważ zapotrzebowanie jest tak ogromne, są limitowane, po cztery na osobę, żeby starczyły na dłużej. Trzeba zatem przyjść z rodziną, najlepiej liczną.

Apteka nr 2: tu zostajemy poinformowani, że zostały tylko maseczki po 25 zł. za sztukę i że te tanie i tak niewiele dają.

Apteka nr 3: tutaj maseczek nie było, ale kiedy klienci zaczęli o nie pytać, zadzwoniono do hurtowni i okazało się, że ich tam nie ma.

Apteka nr 4: tu już nie ma, w ciągu kilku ostatnich dni klienci wykupili niewielki zapas, a hurtownie, jak już wiemy, nie są w stanie podołać zamówieniom.

Apteka nr 5: wczoraj wyprzedano cały zapas, 50 sztuk. Zamówienia, oczywiście, złożono.

Na pociechę – jeśli to jest pociecha – można dodać, że maseczka to tylko jeden z elementów, które mogą uchronić nas przed zakażeniem wirusem grypy. Według lekarzy ważniejsze jest zażywanie witamin, częste mycie rąk, odpowiednia dieta i szczepienia profilaktyczne. Druga pociecha – nie jesteśmy sami, podobnie jest w całym kraju. Jak pisze „Gazeta Lubuska” z 3 listopada:

„Zdaniem farmaceutów, popyt jest tak potężny, że zakłady nie nadążają z produkcją. - Wczoraj nam wszystko wymiotło - rozkłada ręce Teresa Suchorska z apteki przy Kupieckiej 56 w Zielonej Górze. - Obdzwoniliśmy hurtownie i okazało się, że też nie mają.

Hurtownia Cefarm jeszcze w tym tygodniu ma dostać 10 tys. maseczek. - Ale to już resztki od producentów i kolejnych partii możemy się spodziewać dopiero w drugiej połowie listopada - informuje pracownik hurtowni.”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~GOSC 8-11-2009 13:54
Ludzie, powalilo Wa calkiem z tymi maseczkami. Cala ta "afera" to jedno wielkie przedsiewziecie. Argumenty? Proszę: http://www.youtube.com/watch?v=giqxJOoyg80

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group