Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Maskotka w szkole

Poniedziałek, 21 listopada 2022, 7:16
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Świebodzice: Maskotka w szkole
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy w towarzystwie Komisarza Lwa– maskotki dolnośląskiej Policji odwiedził uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach, gdzie podczas spotkania omówił temat bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu.

Sierż. szt. Michał Rzepecki -funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy w towarzystwie Komisarza Lwa- maskotki dolnośląskiej Policji odwiedził uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach, gdzie w trakcie zabaw z dziećmi starał się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Słuchacze w trakcie zabaw i konkursów z policjantem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Sierż. szt. Michał Rzepecki przypomniał także podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Uczniowie dowiedzieli się także na czym polega służba w policji i kiedy mogą zwracać się z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci te młodsze ale i te starsze bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group