Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Masy już ułożone

Piątek, 12 kwietnia 2024, 13:24
Autor: red
Świdnica: Masy już ułożone
Fot. UM Świdnica
Na ulicy Inżynierskiej w Świdnicy zakończył się pierwszy etap prac związany z układaniem mas bitumicznych.

Nowy odcinek od ulicy Wrocławskiej do skrzyżowania z drogą prowadzącą do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz odcinek od wyżej wymienionego skrzyżowania do wjazdu na bazę MPK posiada już warstwę wiążącą z mas bitumicznych. Do położenia została jeszcze warstwa ostatnia, czyli ścieralna. Prace te wykonane zostaną na koniec, na całym obszarze inwestycji.

Od poniedziałku, 15 kwietnia zmieniona zostanie organizacji ruchu. Wjazd od ul. Przemysłowej będzie zamknięty, a dojazd do MPK odbywać się będzie od strony ronda na skrzyżowaniu ulic: Kliczkowskiej i Wrocławskiej.

Przypomnijmy, że remont obejmuje przedłużenie ulicy Inżynierskiej do ulicy Wrocławskiej, czyli budowę nowego odcinka o długości 312 metrów, a także przebudowę istniejącego odcinka ulicy o długości 414 metrów. Wykonana zostanie m. in. budowa i przebudowa jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i zatok postojowych oraz kanału technologicznego, a także kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Inwestycję realizuje wyłoniona w przetargu firma Hypmar Hypta Mariusz. Jej koszt to prawie 7 milionów złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 60%. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2024 roku.

W związku z remontem ulicy Inżynierskiej, przewidywane są także następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group