Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Masz zadłużenie czynszowe? Gmina Żarów proponuje pomoc

Sobota, 5 stycznia 2019, 13:25
Autor: red
Gmina Żarów: Masz zadłużenie czynszowe? Gmina Żarów proponuje pomoc
Fot. UM Żarów
Najemcy lokali komunalnych znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, zdrowotnej, którzy z powodów życiowych wpadli w pętlę zadłużenia mogą korzystać z różnych form pomocy Gminy Żarów.

Oprócz znanych wszystkim możliwości wyjścia z zadłużenia takich jak: rozkładanie długów na raty czy możliwość umorzenia odsetek, w przypadku spłaty należności głównej w wyznaczonym terminie, to Gmina zachęca do kolejnej formy pomocy, jaką jest odpracowanie zadłużenia czynszowego.

Gmina Żarów stworzyła dłużnikom posiadającym zadłużenie powyżej trzech miesięcy możliwość odpracowania swoich długów poprzez wprowadzenie programu spłaty zadłużenia czynszowego w formie świadczeń rzeczowych. - Aby skorzystać z tej formy pomocy dłużnik składa w Urzędzie Miejskim wniosek, po zatwierdzeniu którego zawierana jest umowa. Zapłata czynszu stanowiącego zadłużenie następuje w formie świadczenia rzeczowego, które polega na wykonywaniu prostych prac, takich jak: prace porządkowe na terenie miasta i gminy Żarów czy drobne prace remontowe, malarskie i konserwatorskie. Jednocześnie dłużnik zobowiązuje się do należytego i terminowego wykonywania czynności objętych zakresem świadczeń rzeczowych, ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowanie się do poleceń osób, pod których nadzorem i kierownictwem praca będzie wykonywana. Z tej formy pomocy skorzystało już 15 osób. Łączna kwota, jaka została odliczona osobom korzystającym z w/w formy pomocy wynosi łącznie 27.216,00 złotych - mówi Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają zadłużenie względem gminy, do skorzystania z tej formy pomocy. Wszelkich niezbędnych informacji udziela Referat Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie, pokój nr 15, tel. 74/858-05-91, wew.344.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group