Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Matematyczne i sportowe sukcesy gminnych gimnazjalistów

Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:15
Autor: red
Gmina Świdnica: Matematyczne i sportowe sukcesy gminnych gimnazjalistów
Fot. użyczone
Łukasz Duda, uczeń Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomii zakwalifikował się do II–go etapu VII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (OMG), jako jeden z nielicznych uczniów w powiecie świdnickim. OMG była adresowana do najzdolniejszych uczniów gimnazjum, szczególnie zainteresowanych matematyką.

Celem zawodów Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, wyszukanie uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Pierwsza edycja OMG odbyła się w roku szkolnym 2005/2006. W zawodach I etapu wzięło udział 865 gimnazjalistów, do zawodów II etapu zakwalifikowano 410, a do finału (III etap) – 120. Spośród finalistów wyłoniono 17 laureatów. W tegorocznej edycji Łukasz Duda powalczy z 140 gimnazjalistami, dla których matematyczne łamigłówki nie stanowią problemu.

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów odbywa się w formie trzystopniowych indywidualnych zawodów konkursowych:

Etap I (szkolny) to etap korespondencyjny. Polega na samodzielnym rozwiązywaniu siedmiu konkursowych zadań otwartych.
Etapy: II (wojewódzki) i III (ogólnopolski) to etapy bezpośrednie. Każdy z nich zostanie przeprowadzony jednego dnia i będzie polegać na pisemnym samodzielnym rozwiązywaniu pięciu zadań konkursowych. Czas na rozwiązywanie zadań wynosić będzie 3 godziny.

Również gimnazjaliści z Pszenna mają swoje osiągnięcia. Kamila Cyniak i Emilia Zięba - uczennice Gimnazjum w Pszennie - to Mistrzynie Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej - skokach na trampolinie i skokach na ścieżce - klasa II trójki dziewcząt. Kamila i Emilia to dwie z trzech zawodniczek MKS Polonia Świdnica, które wywalczyły Mistrzostwo Dolnego Śląska w zawodach rozegranych 04.12.2011 roku w Świdnicy.

Bardzo dobry występ w POLISH OPEN CUP zaliczył Jurek Brzostowski reprezentujący Gimnazjum w Pszennie, przegrywając jedynie z zawodnikiem z Mołdawii i zdobywając srebrny medal. W dniach 19-20 listopada Jerzy Brzostowski startował w Międzynarodowym Pucharze Polski PUT, który cyklicznie odbywa się w opolskim OKRĄGLAKU. Tegoroczna impreza była wyjątkowo licznie obsadzona - praktycznie we wszystkich kategoriach. To jeszcze bardziej podniosło poziom sportowy zawodów, który od kilku lat i tak jest wysoki. Z każdym rokiem poziom ten podnosi udział zawodników zagranicznych reprezentacji, których nie zabrakło i w tym roku. W opolskiej imprezie wzięły udział ekipy z Mołdawii, Ukrainy, Niemiec, Azerbejdżanu i Argentyny. W sumie 442 zawodników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group