Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mateusz Damięcki, aktor z aktorskiej rodziny, w Świdnicy

Piątek, 8 października 2010, 7:15
Aktualizacja: 20:03
Autor: KO
Świdnica: Mateusz Damięcki, aktor z aktorskiej rodziny, w Świdnicy
Fot. oficjalna strona aktora
Jeśli się urodziło w rodzinie Damięckich to nie sposób nie zostać aktorem. Ten zawód uprawiają siostra i ojciec Mateusza Damięckiego, a także jego stryj, Damian Damięcki i kuzyn, Grzegorz Damięcki. Aktorami byli także jego dziadkowie: Irena Damięcka–Górska i Dobiesław Damięcki. Dziś dwudziestodziewięcioletni celebryta spotka się ze świdniczanami w ramach Alchemii Teatralnej.

Mateusz grał już jako dziecko. Przygodę z telewizją rozpoczął w wieku dziesięciu lat w serialu „WOW“ Jerzego Łukaszewicza oraz w „40-latek. 20 lat później” Jerzego Gruzy. Użyczył głosu sympatycznemu Krzysiowi z disneyowskiej kreskówki „Nowe przygody Kubusia Puchatka”. Już jako dwunastolatek na swoim koncie miał pierwszy film pełnometrażowy - „Łowca. Ostatnie starcie” Jerzego Łukaszewicza.

Później widzieliśmy go w głośnym serialu „Matki, żony i kochanki” Juliusza Machulskiego, w jednej z głównych ról w rosyjsko-francuskiej produkcji kostiumowej „Córka kapitana” i wreszcie – w 2001 r. wcielił się w postać Cezarego Baryki w ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” Filipa Bajona. To był przełom w jego karierze.

Produkcje, w których uczestniczył, moglibyśmy jeszcze wymieniać długo („Karol. Człowiek, który został papieżem”, serial „Oficer”, serial „Egzamin z życia”, komedia „Krótka histeria czasu”, „Czarny”, „Jutro idziemy do kina”, „Kochaj i tańcz”, serial obyczajowy „Teraz albo nigdy”, „Piksele”). Jeszcze więcej czasu zajęłoby wyliczanie gościnnych występów serialowych (m.in. „Na dobre i na złe” i „Plebania”).

Mateusz Damięcki w 2007 r. wziął udział w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami” i doszedł do półfinałów. Przed rokiem wraz z pięcioma przyjaciółmi wyruszył na samochodową wyprawę na Syberię. Auto, którym przez 63 dni przebył 25 tys. km - mercedes G - został oddany na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Obecnie Mateusz jest w trakcie zdjęć do niemieckiej produkcji „Remembrance” („Die verlorene Zeit”). Film opowiada historię dwojga młodych ludzi w czasach wojny w Polsce, opartą na faktach.

Spotkanie z Mateuszem Damięckim dziś o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Franciszkańska 18, Świdnica). Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group