Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bielawa, Złoty Stok: Mateusz Wiśniewski dwukrotnie na podium

Środa, 24 sierpnia 2011, 22:56
Aktualizacja: 23:35
Autor: MDvR
Bielawa, Złoty Stok: Mateusz Wiśniewski dwukrotnie na podium
Fot. użyczone
Ostatni weekend był niezwykle pracowity dla Mateusza Wiśniewskiego, kolarza Boplight Aminostar Team Świdnica. W sobotę nasz zawodnik zameldował się w Bielawie na drugim miejscu w swojej kategorii, dzień później w Złotym Stoku nie miał już sobie równych.

20 sierpnia wystartowałem w Bielawie na Eska Bike Maratonie. Pogoda po wcześniejszych nawałnicach dopisała, ze względu na kolejny start, który miał się odbyć nazajutrz wybrałem najkrótszy dystans liczący 28km. Zaraz po starcie mieliśmy 10-cio kilometrowy podjazd na którym od początku jechałem zbyt mocno i kilka chwil później za to srogo zapłaciłem. Dopiero w granicach 7-8 kilometra nogi zaczęły się prawidłowo kręcić. Na ostatnim podjeździe doszedłem kolegę – Bartka z którym przez ostatnie osiem kilometrów współpracowałem doganiając przeciwników. Maraton ukończyłem ostatecznie na drugim miejscu w kategorii i ósmej pozycji open – relacjonuje Mateusz Wiśniewski.

W niedzielę 21 sierpnia nasz kolarz wystartował w Złotym Stoku. – Byłem ciekawy czy zmęczenie po Bielawie przeszkodzi mi w walce o zwycięstwo. Dystans jaki wybrałem do przejechania liczył 60 kilometrów. Na pierwszym podjeździe, który był tuż po starcie zobaczyłem, że zmęczenia nie ma. Wysoka temperatura i słońce mocno dawały się we znaki. Od startu prowadziłem w swojej kategorii, a w klasyfikacji open jechałem w granicy trzeciej lokaty. Na dziesięć kilometrów do mety opadłem z sił i spadłem na piąte miejsce open. Mimo braku mocy wiedziałem, że muszę dowieść zwycięstwo w swojej kategorii do mety i udało się. Na kresce uplasowałem na pierwszej pozycji w kategorii i piątym miejscu open. Z wyniku jestem bardzo zadowolony, forma jest - oby tak dalej! – wyznaje Mateusz Wiśniewski.

Duże gratulacje dla świdniczanina Rafała Szczepucha (Corratec Team), który po morderczym maratonie w Bielawie na dystansie giga (74km), w Złotym Stoku po dobrej jeździe na mecie zameldował się na pierwszym miejscu w swojej kategorii M3 i szóstej lokacie open.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group