Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Matnia” – druga książka świdniczanki Anny Piecyk

Wiadomości: Świdnica/Kraj
Piątek, 26 lipca 2013, 7:52
Autor: red.
Fot. użyczone
14 czerwca nakładem gdańskiego wydawnictwa Oficynka ukazała się druga książka świdniczanki Anny Piecyk, pt. „Matnia”. Jest to powieść psychologiczno–obyczajowa, która skłania czytelników do rozmów o sprawach ważnych, a zarazem trudnych w naszym życiu.

Akcja powieści rozgrywa się w Świdnicy, mieście, w którym autorka urodziła się i wychowała. Swoje najpiękniejsze chwile spędziła właśnie w mieście, które posiada duszę i dlatego chciała przekazać swoim czytelnikom namiastkę piękna Świdnicy. Bohaterowie najnowszej powieści próbują walczyć z największym sprzymierzeńcem ich życia – alkoholem. To on sprawił, że rodzina przestała być dla nich ważna. Siła nałogu była tak ogromna, że zatracili się w nim bezgranicznie. Niektórzy znaleźli w sobie wolę walki i postanowili zmienić swoje życie, inni natomiast przegrali tę walkę. Anna Piecyk podkreśliła w „Matni” istotę zależności między alkoholikiem a pozostałymi członkami rodziny.

- Urodziłam się i wychowałam w Świdnicy, obecnie od siedmiu lat mieszkam w Międzyzdrojach, gdzie pracuję i piszę. Jestem autorką dwóch książek. W 2012 roku ukazała się moja pierwsza powieść pt. "Pustka" a w tym roku mogłam cieszyć się drugą książką pt. "Matnia". Właśnie kończę pracę nad trzecią, która niebawem się ukaże. W drugiej książce swoją akcje umieściłam w moim rodzinnym mieście, Świdnicy, gdzie często przyjeżdżam, ponieważ zostawiłam tam swoją całą rodzinę. Miasto ma w sobie tyle uroku, że postanowiłam moich bohaterów właśnie tam umiejscowić, z czego mam nadzieję, że są zadowoleni – mówi autorka Anna Piecyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group