Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: „Matnia” – druga książka świdniczanki Anny Piecyk

Piątek, 26 lipca 2013, 7:52
Autor: red.
Świdnica/Kraj: „Matnia” – druga książka świdniczanki Anny Piecyk
Fot. użyczone
14 czerwca nakładem gdańskiego wydawnictwa Oficynka ukazała się druga książka świdniczanki Anny Piecyk, pt. „Matnia”. Jest to powieść psychologiczno–obyczajowa, która skłania czytelników do rozmów o sprawach ważnych, a zarazem trudnych w naszym życiu.

Akcja powieści rozgrywa się w Świdnicy, mieście, w którym autorka urodziła się i wychowała. Swoje najpiękniejsze chwile spędziła właśnie w mieście, które posiada duszę i dlatego chciała przekazać swoim czytelnikom namiastkę piękna Świdnicy. Bohaterowie najnowszej powieści próbują walczyć z największym sprzymierzeńcem ich życia – alkoholem. To on sprawił, że rodzina przestała być dla nich ważna. Siła nałogu była tak ogromna, że zatracili się w nim bezgranicznie. Niektórzy znaleźli w sobie wolę walki i postanowili zmienić swoje życie, inni natomiast przegrali tę walkę. Anna Piecyk podkreśliła w „Matni” istotę zależności między alkoholikiem a pozostałymi członkami rodziny.

- Urodziłam się i wychowałam w Świdnicy, obecnie od siedmiu lat mieszkam w Międzyzdrojach, gdzie pracuję i piszę. Jestem autorką dwóch książek. W 2012 roku ukazała się moja pierwsza powieść pt. "Pustka" a w tym roku mogłam cieszyć się drugą książką pt. "Matnia". Właśnie kończę pracę nad trzecią, która niebawem się ukaże. W drugiej książce swoją akcje umieściłam w moim rodzinnym mieście, Świdnicy, gdzie często przyjeżdżam, ponieważ zostawiłam tam swoją całą rodzinę. Miasto ma w sobie tyle uroku, że postanowiłam moich bohaterów właśnie tam umiejscowić, z czego mam nadzieję, że są zadowoleni – mówi autorka Anna Piecyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group