Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Mazowsze" zachwyciło

Niedziela, 23 grudnia 2018, 11:49
Autor: red
Strzegom: "Mazowsze" zachwyciło
Fot. UM Strzegom
To był niezapomniany wieczór dla mieszkańców Strzegomia. W środę, 19 grudnia br. najpierw odbyła się Wieczerza Bożonarodzeniowa, później przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu ZF "Kostrzanie" i solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Gościem wydarzenia był biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, który wraz z ks. prałatem Markiem Babuśką i burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą złożyli strzegomianom najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne. W trakcie wieczerzy, która miała miejsce na placu przed Bazyliką Mniejszą, wspólnie zaśpiewano kolędy, złożono sobie nawzajem życzenia i skosztowano wielu potraw wigilijnych. Warto dodać, że przygotowały je sołectwa gminy Strzegom. Można również było zakupić pamiątkową bombkę lub stroiki bożonarodzeniowe na kiermaszu świątecznym.

Koncert kolęd i pastorałek zgromadził w strzegomskiej bazylice wiele osób. Zespół "Mazowsze" zachwycił swoim kunsztem i perfekcyjnym wykonaniem muzycznym. Publiczność po każdym utworze długo biła brawo solistom, chórowi i orkiestrze dyrygowanym przez Jacka Bonieckiego. Ten koncert z pewnością przejdzie do historii naszego miasta. Dodajmy, że przed "Mazowszem" wystąpił zespół "Kostrzanie", który również zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Organizatorem środowych uroczystości byli: gmina Strzegom, Strzegomskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Parafia pw. Św. App Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group