Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: MDK: Tym razem Was zaskoczymy!

Czwartek, 21 listopada 2013, 11:19
Aktualizacja: 11:19
Autor: red.
Po raz kolejny Świdnica wypowiada walkę AIDS. By bezwzględnie pokonać wroga, nie zawaha się wytoczyć najcięższych dział. Już teraz zdradza strategię: z AIDS rozprawimy się koncertowo! Oddziały do walki poprowadzą zespoły Fairy Tale Show – finaliści TOP TRENDY 2013, znani z programu MUST BE THE MUSIC i zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2012, zwycięzcy tegorocznej Truskawki – Trichomes oraz Bonhart i Plethora.

„Rock przeciw AIDS” to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez. 1 grudnia, podczas Światowego Dnia Walki z AIDS, na całym świecie organizowane są akcje edukacyjne oraz happeningi, mające na celu uświadomienie wagi problemu jaki niesie ze sobą choroba, nazywana przez wielu dżumą XXI wieku. - Rokrocznie Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza świdniczan na muzyczną ucztę połączoną z działaniami profilaktycznymi. Tym razem wydarzenie organizowane jest z dużo większym rozmachem. Stawiamy na dobrą rockową muzykę i profilaktykę – mówi Sylwia Śliwa, reprezentująca organizatora.

W tym roku główną gwiazdą imprezy będzie zespół Fairy Tale Show, znani choćby z talent show „Must be the music”, zwycięzcy ubiegłorocznej Bitwy w Radio Wrocław. Jak sami o sobie mówią, są chłopakami w garniturach, którzy [referują rockn’rollowe niegrzeczne granie. Zespół tworzą 4 różne osobowości: wielbiciel wiejskich krajobrazów, niepoprawny marzyciel, wrażliwy kuglarz oraz koks, który dorwał się do gitary. Choć grają rocka, nie pozwalają się wpisywać w jedną estetykę muzyczną. Fairy Tale Show chwalą Kazik Staszewski oraz Maria Peszek – organizatorzy liczą, że docenią ich również świdniczanie. Supportować gwiazdę wieczoru będzie wałbrzyski zespół Trichomes – zwycięzcy tegorocznej Truskawki oraz grupy Bonhart i Plethora. Koncert poprowadzi znany z Radia Ram i Roxy FM Łukasz Basta.

„Rock przeciw AIDS” to jednak nie tylko muzyka. 1 grudnia w Klubie Bolko pojawi się punkt informacyjny dotyczący HIV i AIDS z udziałem Patryka Długosza, certyfikowany instruktor terapii uzależnień, który na co dzień pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia „Radzimowice” w Szklarskiej Porębie oraz Danuta Długosz, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Przez wiele lat pracowała jako terapeuta w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia „Radzimowice” w Szklarskiej Porębie oraz w ośrodku MONAR w Mysłakowicach.
W tym roku pojawią się także konkursy dla koncertowej publiczności. Organizatorzy przygotowali naprawdę atrakcyjne nagrody, więc będzie o co walczyć.

Tegoroczna impreza startuje w niedzielę, 1 grudnia, o godz 17.00 w Klubie Bolko. Wstęp oczywiście jest wolny.

Dołącz do nas na FB:
https://www.facebook.com/events/220894314752472/?fref=ts

(MDK)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group