• Niedziela, 23 lutego 2020
  • Godz. 14:47
  • Imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa, Romany
  • Czytających: 823
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Mechanik” – z nauką w wiosnę

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 13 marca 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:27
Autor: SP, opr. MaS
Fot. SP
Jak co roku Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy przygotowuje się do nietypowego powitania wiosny 18 marca. Tradycyjnie pożegnanie zimy odbędzie się w ramach VII Festiwalu Nauki. Dotychczasowe festiwale cieszyły się dużym zainteresowaniem i pokazały, że świdnicka młodzież jest otwarta na wiedzę, nowe technologie i ciekawe informacje.

- To napawa nas dużym optymizmem oraz mobilizuje do utrzymania wysokiego poziomu imprezy. – mówi Krzysztof Ankiewicz, dyrektor szkoły. – Festiwal Nauki to wkład „Mechanika” w promowanie wiedzy i nauki pozbawionej hermetyczności. – dodaje dyrektor. Na tegorocznym festiwalu atrakcji z pewnością nie zabraknie, o czym informuje pomysłodawczyni i organizatorka imprezy - Grażyna Kubiczek. Co więcej już dzisiaj swój udział w Festiwalu potwierdzili pracownicy naukowi uczelni wrocławskich.

W programie m. in. prezentacje i pokazy: „Nauka i technika w świecie iluzji”, „Mordercy i dobrodzieje – dwa oblicza wulkanów”, „GIS na dziś, czyli co potrafią systemy informacji przestrzennej”, „Rower bez tajemnic”, „Capoeira-Afro – brazylijska sztuka walki” oraz finał konkursu „Życie i twórczość Mikołaja Kopernika”. To tylko niektóre propozycje Festiwalu. W tym dniu wszyscy goście "Mechanika" mogą oczekiwać także wielu innych niespodzianek, warsztatów i prezentacji. Zapowiada się wspaniała zabawa poprzez naukę.

Pokazy, wykłady, prezentacje znajdą swój finał na boisku szkolnym, gdzie ZSM wesprze akcję społeczną „Krew darem życia”.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Sikorskiego 41 w dniu 18 marca w godzinach 8.30 - 13.30. Szczegółowy program na stronach Starostwa Powiatowego www.powiat.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group